Na NiŚOZ dyżuruje dwóch lekarzy, a w soboty, niedziele i święta od godz. 9:00 do godz. 21:00 również pediatra.

Sezon zachorowań mamy w pełni. Wirusy i bakterie nie oszczędzają zwłaszcza naszych najmłodszych pociech. Mając to na uwadze w naszym szpitalu podczas Nocnej i Świątecznej Opieki Chorych w wybrane dni dyżuruje dodatkowo lekarz pediatra. Jeżeli widzicie u swojego dziecka niepokojące objawy chorobowe, nie czekajcie, lekarz przyjmie Was nawet wieczorem. Gdy przypadek jest szczególnie ciężki, można poprosić o wizytę domową (tel. 58 680-00-35). Trzeba jednak pamiętać, że ostateczną decyzję o wyjeździe do chorego podejmuje lekarz.

Według przepisów na NiŚOZ powinien dyżurować jeden lekarz i jedna pielęgniarka.– mówi Leszek Zwolakiewicz, Dyrektor ds. Medycznych – U nas, od października 2017 r., kiedy nocne dyżury zostały przeniesione do szpitali, pacjenci przyjmowani są przez dwóch lekarzy i dwie pielęgniarki. A od grudnia 2017 r. w soboty i niedziele oraz dni świąteczne od godz. 9:00 do godz. 21:00 dodatkowo wprowadziłem dyżury pediatrów. Rodzice z chorymi dziećmi nie muszą stać w ogólnej kolejce, będą przyjmowani niezależnie od pacjentów dorosłych.

A1 z telefonem bez godzin

styczeń 2018