Szpital Specjalistyczny w Kościerzynie Sp. z o.o. uprzejmie informuje, że od dnia 01.04.2021r. funkcjonuje Ośrodek Środowiskowej Opieki Psychologicznej i Psychoterapeutycznej dla Dzieci i Młodzieży w Placówce w Kościerzynie oraz Dzierżążnie.

W ośrodku prowadzona jest terapia dla dzieci poniżej 7 roku życia, dzieci i młodzież objętej obowiązkiem szkolnym i obowiązkiem nauki oraz kształcący się w szkołach ponadpodstawowych – do ich ukończenia, jednak nie później niż do ukończenia 21 roku życia, a także ich rodziny lub opiekunowie prawni. Pomoc jest bezpłatna, finansowana przez NFZ.

Oferowana jest pomoc psychologiczna i psychoterapeutyczna dla młodych osób, które:

• zmagają się z problemami natury emocjonalnej,
  • odczuwają lęk, obawy, mają objawy depresyjne, nie radzą sobie z problemami (rodzinnymi, życia codziennego, wynikającymi z relacji z rówieśnikami, czy innymi),
  • przeżyły kryzysowe lub traumatyczne zdarzenia,
  • są ofiarami przemocy ze strony dorosłych lub rówieśników,
  • czują się samotne, wyobcowane,
  • zmagają się z własną agresją

W ośrodku pacjenci otrzymają opiekę naszej wykwalifikowanej kadry: psychologów, terapeutów środowiskowych oraz psychoterapeutów w zakresie:

• porady psychologiczno-diagnostyczne
  • porady psychologiczne,
  • psychoterapię indywidualną,
  • psychoterapię rodzinną,
  • psychoterapię grupową,
  • sesje wsparcia psychospołecznego,
  • wizyty środowiskowe.

W ośrodku kontynuować swoją terapię mogą również pacjenci, którzy opuścili szpital i potrzebują psychoterapii. Przyjmujemy zgłoszenia bez skierowania, wystarczy zadzwonić i umówić się do specjalisty.

Jesteśmy otwarci na współpracę z pedagogami, lekarzami, pracownikami socjalnymi, nauczycielami, innymi osobami mającymi kontakt z dzieckiem i rodziną.

Kontakt z Ośrodkiem

Placówka Dzierżążno:

Szpital Specjalistyczny w Kościerzynie Sp. z o.o. Placówka w Dzierżążnie

ul. Szpitalna 36

83-332 Dzierżążno

sekretariat +48 58 687 19 31

Gabinety +48 58 687 19 (32-34)

e-mail pdim [DOT] placowka [AT] szpital [DOT] koscierzyna [DOT] pl

Placówka Kościerzyna:

Szpital Specjalistyczny w Kościerzynie Sp. z o.o.

ul. A. Piechowskiego 36

83-400 Kościerzyna

Rejestracja Telefoniczna +48 58 686 07 80

Gabinety +48 58 686 07 (81-83)

SEKRETARIAT czynny:

poniedziałek 12:25-20:00

Wtorek 7:25-15:00

Środa 7:25-15:00

Czwartek 12:25-20:00

Piątek 7:25-15:00

Bezpłatny informator o dostępnych formach opieki zdrowotnej, pomocy społecznej i aktywizacji zawodowej dla osób z zaburzeniami psychicznymi.

PDF do pobrania Informator o dostępnych formach opieki zdrowotnej, pomocy społecznej i aktywizacji zawodowej dla osób z zaburzeniami psychicznymi w województwie pomorskim.

psycho

Na zdjęciu: plakat stanowiący materiał marketingowy Ośrodka Środowiskowej Opieki Psychologicznej i Psychoterapeutycznej dla dzieci i Młodzieży.