Zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Zdrowia, jako szpital węzłowy

Skrypt szczepienia Covid-19 - część edukacyjna + argumentacja

szczepienia kontakt

ZAPISY NA SZCZEPIENIA
Do punktów szczepień przeciwko Covid-19 prowadzonych przez Szpital Specjalistyczny w Kościerzynie Sp. z o.o. można się zapisać::
  • za pośrednictwem całodobowej infolinii 989 lub 22 62 62 989
  • online przez Internetowe Konto Pacjenta na pacjent.gov.pl
  • wysyłając SMS na numer 664 908 556 lub 880 333 333 o treści: SzczepimySie
  • zgłaszając się telefonicznie do punktu szczepień (B) w Szpitalu Specjalistycznym w Kościerzynie Sp. z o.o. pod numerem 58 686-00-25 od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-15:00

Punkt szczepień (B) mieści się w Izbie Przyjęć w pomieszczeniach Nocnej i Świątecznej Opieki Zdrowotnej.

Aktualnie szczepienia odbywają się przy użyciu preparatów firmy Pfizer oraz Johnson&Johnson.

ZASADY OBOWIĄZUJĄCE W PUNKCIE SZCZEPIEŃ
Uprzejmie prosimy o przybycie do punktu szczepień w czasie wyznaczonym podczas rejestracji.  Podczas oczekiwania prosimy o przestrzeganie zasad reżimu sanitarnego.
Należy:
-zachować dystans od innych osób czekających na szczepienie, co najmniej 1,5 metra,
-założyć maseczkę w taki sposób, aby zakrywała usta i nos,
-zdezynfekować ręce po wejściu do punktu szczepień.

TRANSPORT NA SZCZENIENIE

Szpital Specjalistyczny w Kościerzynie Sp. z o.o. podpisał umowę o współpracy w zakresie wykonywania szczepień p/COVID-19 z Ochotniczą Strażą Pożarną w Kościerzynie. W ramach czynności OSP organizuje i przeprowadza transport pacjenta do punktu szczepień oraz świadczy pomoc przy opiece nad pacjentem  w tracie lub bezpośrednio po szczepieniu. Umowa o współpracy została zawarta na czas określony do dnia 31 października 2021r.

Chęć skorzystania z możliwości transportu przy udziale OSP Kościerzyna należy zgłosić podczas rejestracji do punktu szczepień w Szpitalu Specjalistycznym w Kościerzynie sp. z o.o pod numerem tel. 58 686-00-25. Rejestracja jest czynna od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-15:00