Uncategorised

Szczepienia przeciwko COVID-19
- ważne informacje

szczepienia kontakt

Oddział Ginekologiczno-Położniczy oraz Oddział Patologii Ciąży Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie Sp. z o.o. z dniem 02.11.2020r. przystąpił do pilotażowego programu "Standard żywienia kobiet w ciąży i w okresie poporodowym-Dieta Mamy" wprowadzonego Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 9 sierpnia 2019r. (Dz.U. z 2019r, poz.1537).

1.jpg

Głównym celem wprowadzonego pilotażu jest wdrożenie modelu prawidłowego żywienia oferowanego pacjentkom w ciąży i w okresie poporodowym korzystającym z usług Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie Sp. z o.o. W ramach programu będą podjęte działania promujące zasady zdrowego odżywiania wśród pacjentek po zakończeniu hospitalizacji w oddziałach szpitalnych.

Program ma na celu podniesienie świadomości i jakości żywieniowej pacjentek. Zmiany w żywieniu pacjentek zwiększy satysfakcję z hospitalizacji, a w dłuższym etapie doprowadzi do wyrobienia zdrowych nawyków w zakresie prawidłowego odżywiania.

2.jpg

Pacjentka nie ponosi żadnych kosztów związanych z realizacją programu

W ramach programu zapewniamy pacjentkom:

1) 5 posiłków dziennie, w pełni zbilansowanych o odpowiedniej kaloryczności, dostosowanej do danego trymestru ciąży lub karmienia piersią,

KALORYCZNOŚĆ

BIAŁKO

TŁUSZCZE

WĘGLOWODANY

I TRYMESTR

2200

10-20%

20-35%

45-65%

II TRYMESTR

2560

III TRYMESTR

2680

OKRES LAKTACJI

2740

2) konsultacje i wsparcie naszego dietetyka, z indywidualnym podejściem do każdej pacjentki

3) materiały edukacyjne dotyczące prawidłowego żywienia

Podczas hospitalizacji w Szpitalu Specjalistycznym w Kościerzynie Sp. z o.o. w ramach programu pacjentki mogą korzystać z konsultacji z naszym dietetykiem. Wystarczy zgłosić położnej oddziałowej zamiar skorzystania z konsultacji .

Konsultacje na Oddziale prowadzi

Dietetyk mgr Martyna Kwiatkowska (tel., 58 686 03 33)

Wtorek: 8:00-11:00

Czwartek: 11:00-14:00

Pacjentka może korzystać z bezpłatnych konsultacji dietetyka przez okres 2 miesięcy od dnia wypisu ze szpitala. Konsultacje z dietetykiem mogą odbywać się drogą elektroniczną z wykorzystaniem adresu e-mail podanego w oświadczeniu zgody na przystąpienie do programu.

Jak dołączyć do programu?

Wszystkie pacjentki, które chciałyby przystąpić do Programu, proszone są o wypełnienie oświadczenia zgody na udział w programie pilotażowym "Standard szpitalnego żywienia kobiet w ciąży w okresie poporodowym-Dieta Mamy" [FORMULARZ_LINK]. Warunkiem przystąpienia do programu jest zgłoszenie chęci udziału u położnej oddziałowej wraz z wypełnionym oświadczeniem zgody.

Szanowne Pacjentki!

W dniu wypisu otrzymają Panie kwestionariusz satysfakcji z wzięcia udziału w programie pilotażowym "Dieta mamy". Prosimy o jego wypełnienie. Ankieta zostanie przekazana dietetykowi. Opinia jaką Panie wyrażą jest dla Nas niezwykle ważna, ponieważ dzięki informacjom w niej zawartym jesteśmy w stanie realnie zweryfikować jakość usług świadczonych przez szpital. Ponadto dzięki weryfikacji otrzymanej opinii mamy możliwość zwrócenia uwagi na najistotniejsze dla Pań aspekty.

Informujemy również, że pacjentki w ramach Programu mają możliwość zgłaszania uwag pozytywnych oraz negatywnych dotyczących serwowanych posiłków bezpośrednio do dietetyka (martyna [DOT] kwiatkowska [AT] szpital [DOT] koscierzyna [DOT] pl) oraz do personelu medycznego oddziału.

Zachęcamy do zapoznania się z materiałami w zakresie prawidłowego żywienia kobiet w ciąży oraz w okresie laktacyjnym, zamieszczonymi na stronie internetowej Narodowego Centrum Edukacji żywieniowej www.ncez.pl

W ramach funkcjonowania Narodowego Centrum Edukacji Żywieniowej pacjentki możliwe jest uzyskanie darmowej konsultacji dietetycznej on-line, więcej na www.poradnia.ncez.pl

Laboratorium Mikrobiologiczne
(np. obecność wirusa SARS-CoV-2)

Laboratorium Analityczne
(np. morfologia krwi)

W celu sprawdzenia wyniku należy:
   1. Wybrać właściwe laboratorium.
   2. Podać „kod użytkownika” -  to nr PESEL.
   3. Podać hasło - to 9-cyfrowy numer zlecenia,
     który pacjent otrzymał od pracownika przyjmującego zlecenie.

4. Kliknąć w pole "Nie jestem robotem" - to weryfikacja reCAPTCHA.
   5. Kliknąć właściwe obrazki zgodnie z poleceniem.
   6. Kliknąć przycisk "Zweryfikuj".
   7. W przypadku poprawnej weryfikacji kliknąć przycisk "OK",
    gdy nie jest poprawna powtórzyć weryfikację.

Przewidywany czas oczekiwania na wynik zależy od
rodzaju wykonywanego badania,
O szczegółach pacjent zostanie poinformowany w
momencie przyjmowania zlecenia badania.
Wyniki badań dostępne są on-line przez 30 dni.

Dotacje udzielone w 2019r. w ramach projektów UE:

1. Projekt MOF w kwocie 2 483 119,55 zł
  2. Projekt Profilaktyka Reumatoloidalnego Zapalenia Stawów w kwocie 410 000,00 zł
  3. Projekt E-zdrowie w kwocie 2 985 839,81 zł
  4. Projekt SOR w kwocie 1 747 660,02 zł

Dotacje udzielone w 2019r. poza projektami:

1. Gmina Miejska Kościerzyna - wkład własny partnera - projekt MOFw kwocie 174 697,00 zł
  2. Gmina Miejska Kościerzyna - dotacja celowa na zakup sprzętu medycznego w kwocie 113 000,00 zł
  3. Urząd Gminy Kościerzyna - dotacja celowa na zakup sprzętu medycznego w kwocie 84 046,00 zł
  4. Gmina Liniewo dotacja na aparaturę medyczną o/położniczo-ginekologiczny w kwocie 20 000,00 zł
  5. Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego - dotacja na sprzęt w kwocie 587 672,00 zł
  6. Ministerstwo Zdrowia dofinansowanie na zakup ambulansu w kwocie 400 000,00  zł