Po rocznych staraniach Szpital Specjalistyczny w Kościerzynie uzyskał Certyfikat Zarządzania Jakością ISO.

Obecnie w województwie pomorskim tylko dwie placówki posiadają ten tytuł. Sukces jest tym większy, gdyż udało się go osiągnąć podczas trwania strajków lekarzy.

- Zbudowaliśmy system zarządzania jakością zgodnie z normą ISO 9001/2000 - mówi Joanna Walczak, pełnomocnik dyrektora ds. systemu zarządzania jakością. - Porządkuje on m.in. organizację i zwiększa bezpieczeństwo dla pacjentów. Chodzi przede wszystkim o to, aby pracownicy szpitala wiedzieli w jaki sposób reagować w nieprzewidzianych sytuacjach oraz o jednakowy i wyspecyfikowany sposób postępowania z pacjentem.

Zdobycie Certyfikatu ISO to nie jedyny sukces kościerskiego szpitala.

- Udało nam się zdobyć również Certyfikat HACCP Bezpieczeństwa Żywności i Żywienia Pacjentów - mówi Andrzej Steczyński, dyrektor Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie. - Wcześniej, natomiast, posiadaliśmy akredytację. Wszystkie te tytuły dają nam pewien komplet. Teraz moim głównym celem jest przełożyć certyfikaty i mocną pozycję szpitala na możliwości związane z pozyskiwaniem pieniędzy.