Kościerskie Hospicjum otrzymało wyjątkowe wsparcie od przyjaciół Hospicjum

461134023_999758705258830_5747071607424992851_n.jpg

Hospicjum Stacjonarne Szpitala Specjalistycznego w Kościerzyniesp. z o.o. doświadczyło ostatnio niezwykłego wsparcia, które poruszyło serca zarówno pacjentów, jak i pracowników. Dzięki inicjatywie zespołu hospicyjnego i zaangażowaniu opiekuna medycznego Karola Drążka udało się spełnić marzenie o stworzeniu prawdziwego, terapeutycznego ogrodu zimowego, będącego miejscem spokoju i ukojenia dla pacjentów i ich bliskich.

Pan Karol Drążek zainspirowany potrzebą odnowienia i wzbogacenia ogrodu, zwrócił się za pośrednictwem mediów społecznościowych z prośbą o pomoc. Opublikował apel, w którym wyjaśnił, że minione lato okazało się wyjątkowo trudne dla ogrodu hospicyjnego – wiele roślin, zniszczonych przez upały, przestało cieszyć oczy pacjentów i ich bliskich. Ogród, który niegdyś był miejscem radości i spokoju, zaczął tracić swój urok, a wraz z nim - swoje terapeutyczne oddziaływanie. Była to więc idealna okazja, by na nowo wypełnić go roślinnością i kolorami, które mogą nieść ukojenie w trudnych chwilach.

Reakcja na ten apel przerosła najśmielsze oczekiwania. W odpowiedzi, Hospicjum otrzymało ponad 600 nowych kwiatów, które teraz zdobią przestrzeń ogrodu zimowego oraz oddziału. Kwiaty te nie tylko dodały nowego piękna, ale stały się także symbolem dobroci, solidarności i troski, które otaczają naszych pacjentów.

Ogród zimowy to miejsce spotkań pacjentów z ich rodzinami. W otoczeniu bujnej roślinności, mogą oni spędzać czas w atmosferze pełnej ciepła i spokoju. To niezwykłe wsparcie, jakie otrzymaliśmy od przyjaciół Hospicjum, było możliwe dzięki zaangażowaniu zarówno osób prywatnych, jak i instytucji. Do akcji włączyły się szkoły, rodziny naszych pacjentów i pracowników, a także przyjaciele Hospicjum, którzy wspólnie z mieszkańcami Kościerzyny i okolic, odpowiedzieli na nasz apel z nieopisaną hojnością.

- Personel Hospicjum w Kościerzynie z głębi serca chce podziękować wszystkim, którzy wzięli udział w tej niezwykłej akcji. Wasza pomoc stała się nie tylko wsparciem materialnym, ale także duchowym – dała naszym pacjentom i ich bliskim nadzieję, że nawet w trudnych chwilach zawsze znajdzie się ktoś, kto poda pomocną dłoń. – powiedział organizator zbiórki Karol Drążek

Każdy kwiat, który teraz rozkwita w naszym ogrodzie, jest symbolem dobroci i wsparcia. Dziękujemy za to, że dzięki Państwu możemy wspólnie tworzyć przestrzeń, która daje ukojenie naszym pacjentom: pani Kasi, panu Tadeuszowi, pani Agnieszcze oraz wszystkim innym, którzy zmagają się z trudami choroby.

Ten ogród wypełniony miłością, troską i pięknem, będzie miejscem nadziei i siły. Dziękujemy, że możemy liczyć na pomoc ludzi o dobrych sercach.