Drugi transport darów przekazany do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego

Dziś zakończyła się zbiórka darów na rzecz osób poszkodowanych w wyniku powodzi, która dotknęła południową Polskę. W ramach tej inicjatywy Szpital Specjalistyczny w Kościerzynie Sp. z o.o., w dniu dzisiejszym przekazał drugi transport darów do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego, skąd zostaną one przekazane na potrzeby osób w trudnej sytuacji po kataklizmie.

Zbiórka była częścią wspólnej inicjatywy Samorządu Województwa Pomorskiego i tzw. szpitali marszałkowskich, mającej na celu wsparcie pracowników i pacjentów szpitali w regionach dotkniętych przez powódź, a także mieszkańców województw dolnośląskiego, opolskiego i śląskiego. Akcja spotkała się z ogromnym zaangażowaniem pracowników szpitala, a także ich rodzin i przyjaciół szpitala, którzy nie pozostali obojętni wobec dramatycznej sytuacji.

W drugim transporcie przekazano m.in.:

• 462 butelek wody mineralnej
  • Produkty spożywcze, takie jak ryż, olej, herbata i konserwy
  • Środki czystości i higieny w tym pampersy, mydło, płyny do mycia, gąbki, ręczniki papierowe
  • Artykuły ochronne, w tym rękawice, odzież ochronna, kalosze, maski FFP2
  • Karmę dla zwierząt

Każdy gest miał znaczenie, a zebrane artykuły są dowodem na siłę solidarności i empatii naszych pracowników, ich bliskich i przyjaciół szpitala. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy dołożyli kawałek swojego dobrego serca do zbiórki.

Choć obecna zbiórka została zakończona, będziemy monitorować rozwój sytuacji i w razie potrzeby reagować na dalsze potrzeby poszkodowanych.

Razem możemy zdziałać więcej!