Wspólne działania na rzecz bezpieczeństwa zdrowotnego regionu i pomocy poszkodowanym w powodzi.

W ubiegły czwartek, w Hotelu Bazuny w Kościerzynie, odbył się Konwent Samorządów Powiatu Kościerskiego, w którym uczestniczyli przedstawiciele władz lokalnych, służb oraz instytucji, w tym Prezes Zarządu Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie sp. z o.o., Marzena Mrozek. W spotkaniu wzięli udział także m.in. Beata Rutkiewicz Wojewoda Pomorska, Stanisław Lamczyk Poseł na Sejm RP, oraz Piotr Karczewski Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Pomorskiego.

Główne tematy konwentu obejmowały zagadnienia związane z bezpieczeństwem, zarządzaniem kryzysowym oraz wsparciem dla osób poszkodowanych przez powodzie, które dotknęły różne regiony Polski. Szczególną uwagę poświęcono potrzebie wspólnych działań na rzecz osób dotkniętych skutkami powodzi, podkreślając konieczność jedności i solidarności w trudnych sytuacjach kryzysowych.

W tym duchu, Szpital Specjalistyczny w Kościerzynie sp. z o.o. w ubiegłym tygodniu zainicjował organizację zbiórki na rzecz zarówno osób bezpośrednio dotkniętych przez kataklizm, jak i placówek medycznych oraz ich pracowników, którzy mimo trudnych warunków nieustannie dbają o zdrowie mieszkańców regionu południowej Polski. Prezes Marzena Mrozek podkreśliła, że takie działania są wyrazem troski o wspólne dobro i budują poczucie jedności w obliczu kryzysu.

W trakcie dyskusji omówiono także istotne dla regionu kwestie, w tym inwestycje drogowe, które mają kluczowe znaczenie dla rozwoju lokalnych gmin. Ważnym punktem obrad było omówienie wsparcia finansowego dla Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie sp. z o.o.. Podkreślono, że szpital pełni niezwykle istotną rolę w zapewnieniu opieki zdrowotnej dla mieszkańców powiatu, ale również w reagowaniu na sytuacje nadzwyczajne. Współpraca z samorządami i innymi instytucjami jest kluczowa dla skutecznego zarządzania kryzysowego i zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom.

Podczas konwentu podkreślono również potrzebę wsparcia finansowego dla szpitala, który nieustannie modernizuje swoje zasoby, aby lepiej służyć lokalnej społeczności. Omówiono również nowe regulacje dotyczące dostępu do aptek w porze nocnej oraz w dni wolne od pracy, co jest ważnym aspektem funkcjonowania opieki zdrowotnej w regionie.

Spotkanie stało się doskonałą okazją do zacieśnienia współpracy między szpitalem a władzami lokalnymi, co jest szczególnie istotne w obliczu rosnących wyzwań, przed którymi stoi zarówno region, jak i kraj.