mz_dofinansowanie.png

Zakład Diagnostyki Obrazowej Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie sp. z o.o. został wzbogacony o nowy cyfrowy aparat RTG sufitowy. Zespół Inżynierii Klinicznej nadzorował proces instalacji aparatu RTG z zawieszeniem sufitowym. To nowoczesne rozwiązanie, znacząco poprawi jakość diagnostyki oraz efektywność obsługi pacjentów.

Nowy aparat RTG z zawieszeniem sufitowym to krok w stronę jeszcze lepszej opieki zdrowotnej. Dzięki wszechstronności systemu, będziemy mogli szybciej przeprowadzać badania i uzyskiwać wysokiej jakości obrazy cyfrowe. Innowacyjne funkcje przyspierzą procedurę diagnostyczną, ogranicząc czasochłonne powtarzanie badań i umożliwiąc skupienie się na pacjentach, co przekłada się na zwiększenie pewności diagnostycznej.

1 2 3 4 5 6

Zakup i instalacja nowego sprzętu medycznego to efekt wytężonej pracy naszego Działu Inżynierii Klinicznej i Działu Zamówień Publicznych. Zespół Działu Inżynierii Klinicznej odpowiedzialny był za przygotowanie opisu przedmiotu zamówienia we współpracy z lekarzami z Zakładu Diagnostyki Obrazowej, udział w postępowaniu przetargowym, ocenę ofert oraz zarządzanie całym procesem dostawy, montażu i uruchomienia sprzętu. Po zakończonej instalacji, Dział Inżynierii Klinicznej będzie nadzorował również dalszą eksploatację urządzenia, w tym będzie odpowiadał za przeglądy i ewentualne naprawy, zapewniając jego optymalne funkcjonowanie.

Zakup nowego RTG sufitowego został sfinansowany dzięki dotacji celowej z funduszu medycznego Ministerstwa Zdrowia. W ramach zadania pn. "Doposażenie szpitalnego oddziału ratunkowego wraz ze współpracującymi z SOR zakładami diagnostycznymi Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie Sp. z o.o." otrzymaliśmy dotację w wysokości 4 858 818,18. Środki te pozwoliły na zakup nie tylko nowego aparatu RTG sufitowego, ale także wielu innych niezbędnych urządzeń, takich jak kardiomonitor mobilny, gastroskop do tamowania krwawień z żołądka z torem wizyjnym i bronchoskopem, urządzenie do kompresji klatki piersiowej, aparat do znieczuleń pacjenta, lampę sufitową zabiegową jednoczaszową i wiele innych, które znacząco podniosą jakość naszych usług medycznych. Całkowita wartość inwestycji wynosi 4 870 000,00zł.

Jesteśmy przekonani, że nowy sprzęt przyczyni się do jeszcze lepszej diagnostyki i opieki nad naszymi pacjentami. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji tego ważnego projektu.

tablica Dibond 60x40 cm laminat gr. 3 mm dofinansowanie Doposażenie SOR Szpital Kościerzyna 28.12.2023

Na zdjęciu: Tablica informacyjna dotycząca otrzymanego dofinansowana ze środków budżetu państwa w ramach programu inwestycyjnego modernizacji podmiotów leczniczych.