Szpital Specjalistyczny w Kościerzynie zapewni opiekę medyczną podczas XXV Światowego Zjazdu Kaszubów

Zespoły Ratownictwa Medycznego Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie sp. z o.o. będą sprawowały opiekę nad bezpieczeństwem zdrowotnym uczestników XXV Światowego Zjazdu Kaszubów, który odbędzie się 6 lipca 2024 roku w Kościerzynie.

Podczas tego wyjątkowego wydarzenia przewiduje się, że Kościerzynę odwiedzi kilka tysięcy turystów z całego świata, aby wspólnie celebrować kaszubską kulturę i tradycje. W związku z tym Szpital Specjalistyczny w Kościerzynie sp. z o.o. podejmuje działania mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa i komfortu wszystkim uczestnikom imprezy.

Nasze działania obejmują:

• Trzy mobilne patrole ratownictwa medycznego, które będą stale monitorować sytuację na terenie całego wydarzenia, aby szybko i skutecznie reagować na sytuacje wymagające interwencji medycznej.
  • Jeden stacjonarny zespół medyczny z karetką, gotowy do udzielenia natychmiastowej pomocy w wyznaczonym punkcie medycznym przy scenie głównej, zapewniając tym samym wsparcie w każdej nagłej sytuacji.

Dodatkowo, decyzją Zarządu Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie sp. z o.o., w dniu 6 lipca zwiększone zostały zasoby kadrowe Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Dzięki temu możemy zapewnić szybszą i bardziej efektywną obsługę pacjentów, co jest kluczowe w zarządzaniu zwiększonym napływem osób wymagających opieki medycznej podczas wydarzenia.

Zapraszamy do odwiedzenia Strefy Zdrowia, stworzonej przy współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Pomorskiego przy ul. Ogrodowej. Dla łatwiejszej identyfikacji, strefa ta będzie oznaczona balonami w kształcie serc. Czekają tam na Państwa różnorodne działania profilaktyczne, takie jak:

• Badanie poziomu glukozy
  • Badanie ciśnienia tętniczego
  • Konsultacja dietetyczna z badaniem BMI
  • Konsultacja fizjoterapeutyczna z terapią INDIBA
  • Nauka badania piersi

Ponadto, od godz. 8:00 do 18:00 parking na terenach szpitala będzie bezpłatny. Decyzja ta została podjęta, aby ułatwić dostęp do opieki medycznej i wspomóc zarządzanie zwiększonym napływem odwiedzających w tym okresie.

Serdecznie zapraszamy do Kościerzyny na XXV Światowy Zjazd Kaszubów! Wykorzystajcie ten czas, by zadbać o zdrowie i cieszyć się tym wyjątkowym świętem kaszubskiej kultury!

Dodatkowe informacje dotyczące wydarzenia można uzyskać na stronie miastokoscierzyna.pl.

kaszebe średnie