Wielkimi krokami zbliża się kolejne spotkanie w ramach cyklu wydarzeń dla pacjentów onkologicznych w Oddziale Onkologii Klinicznej.

Szpital Specjalistyczny w Kościerzynie sp. z o.o. informuje, że 25 czerwca 2024 r. w Oddziale Onkologii Klinicznej odbędzie się szóste w tym roku spotkanie w ramach cyklu wydarzeń, organizowane z myślą o naszych pacjentach onkologicznych.

Spotkanie odbędzie się w godzinach 15:00-18:00 w sali spotkań w Oddziale Onkologii Klinicznej I piętro.

W ramach dotychczasowych spotkań pacjenci mieli okazję skorzystać z różnych form wsparcia, które zostały przygotowane, aby wspomóc ich na różnych etapach leczenia.

Do tej pory zorganizowaliśmy liczne wykłady specjalistów i konsultacje. Pacjenci mogli skorzystać z porad fizjoterapeutów oraz nauczyć się technik wspomagających rekonwalescencję po zabiegach. Oferowaliśmy również porady podologiczne, istotne dla utrzymania zdrowia stóp, oraz edukację żywieniową i konsultacje z dietetykiem, co pomagało pacjentom zrozumieć znaczenie odpowiedniej diety w procesie zdrowienia. Co kwartał organizujemy warsztaty makijażowe, które poprawiają samopoczucie pacjentek, co jest szczególnie ważne w trudnych chwilach walki z chorobą, mówi Bernadeta Brzeska, Pielęgniarka Oddziałowa Oddziału Onkologii Klinicznej Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie sp. z o.o.

Tym razem, we współpracy z Zespołem Centrum Integracji Społecznej w Kościerzynie, zorganizowane zostaną warsztaty szycia turbanów dla pacjentek onkologicznych. Pod kierunkiem Pani Marty Rambowskiej instruktor warsztatu krawiecko-rękodzielniczego Kościerskiego Centrum Integracji Społecznej, każdy uczestnik spotkania będzie miał okazję własnoręcznie uszyć turban.

-Działania w Centrum Integracji Społecznej skupiają się na wspieraniu osób w trudnych sytuacjach życiowych, dlatego możliwość pomocy pacjentkom onkologicznym kościerskiego szpitala jest dla nas równie ważna. Dzięki takim inicjatywom możemy realnie wpływać na poprawę jakości życia mieszkańców Kościerzyny w tym pacjentów, oferując im nie tylko praktyczne wsparcie, ale również poczucie wspólnoty i solidarności. Wierzymy, że każdy uszyty przez uczestników spotkania turban będzie symbolem wsparcia i otuchy, przynoszącym pacjentkom komfort i pewność siebie - mówi Joanna Kreft Kierownik Centrum Integracji Społecznej w Kościerzynie.

Gotowe turbany zostaną przekazane pacjentkom Oddziału Hospicjum, Oddziału Chirurgii Onkologicznej i Oddziału Onkologii Klinicznej.

Turbany mają wiele funkcji - nie tylko praktycznych, ale i estetycznych. Są one doskonałym rozwiązaniem dla kobiet, które przeszły chemioterapię i straciły włosy. Turbany zapewniają komfort i ochronę delikatnej skóry głowy, a jednocześnie pozwalają pacjentkom poczuć się bardziej pewnie i modnie. Modne wzory i różnorodność materiałów , które przygotowaliśmy sprawią, że każda kobieta znajdzie coś dla siebie i poczuje się pięknie.- podkreśla Bernadeta Brzeska.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do dołączenia do naszego wydarzenia i wspólnego tworzenia pięknych turbanów. W celach organizacyjnych prosimy o wcześniejsze zgłoszenie chęci udziału oraz godziny przybycia w sekretariacie Oddziału Onkologii Klinicznej lub telefonicznie pod nr tel. 58 686 08 13. Pomoże nam to zapewnić sprawną organizację warsztatów, tak aby każdy mógł skorzystać z tej wyjątkowej inicjatywy.

Do zobaczenia 25 czerwca w Oddziale Onkologii Klinicznej w godzinach 15:00-18:00!

mniejszy nlpk