Sukces akcji "Podaruj pluszaka dla dzieciaka i zwierzaka" – Dziękujemy!

Szpital Specjalistyczny w Kościerzynie sp. z o.o. serdecznie dziękuje wszystkim, którzy włączyli się w akcję charytatywną pn. "Podaruj pluszaka dla dzieciaka i zwierzaka". Dzięki zaangażowaniu kibiców oraz organizatorów zbiórki – Arki Gdynia i Stowarzyszenia Kibiców Gdyńskiej Arki - SAGA – na Oddział Rehabilitacji Dziecięcej oraz Szpitalny Oddział Ratunkowy z Punktem Przyjęć Pacjenta trafiło ponad 100 pluszowych zabawek.

O tym, że kibice nie raz potrafią okazać swoje serce, wiadomo nie od dzisiaj. Akcja „Żółto-Niebieski Mikołaj” od lat powoduje uśmiech na twarzach najmłodszych podopiecznych szpitali, zaś o charytatywnych zrzutkach słyszy się wręcz regularnie. Tym razem przyszedł czas na kolejną edycję akcji pn. „Podaruj Pluszaka dla Dzieciaka i Zwierzaka”. Akcja miała miejsce w przerwie meczu 30. kolejki 1-ligowych rozgrywek między Arką Gdynia a Resovią Rzeszów. Kibice piłkarscy podzielili się swoim dobrym sercem i wrzucili na murawę tysiące pluszowych maskotek. Organizatorzy przekazują zabawki m.in. do pomorskich szpitali. W tym roku akcją został objęty również Szpital Specjalistyczny w Kościerzynie sp. z o.o.

Pluszowe maskotki mają ogromne znaczenie w procesie leczenia i diagnostyki dzieci. Pomagają m.in. w niwelowaniu strachu przed procedurami medycznymi, odwracają uwagę od stresujących czynności i skracają dystans między dziećmi a personelem medycznym. Dzięki nim, dzieci mogą poczuć się bezpieczniej i pewniej w szpitalnym środowisku.

Środowisko kibiców od lat wspiera różne inicjatywy charytatywne, w tym pomoc hospicjom i wzajemną pomoc w myśl hasła „nigdy nie zostaniesz sam”. Ta akcja po raz kolejny udowodniła, że wspólnymi siłami można zdziałać wiele dobrego. Wsparcie kibiców jest dla nas nieocenione i pokazuje, że dobroć i empatia są wciąż silnie obecne w naszym społeczeństwie.

W imieniu Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie sp. z o.o., pragniemy serdecznie podziękować wszystkim kibicom, organizatorom oraz każdemu, kto przyczynił się do sukcesu tej akcji.