W dniu 4.06.2024r. lek. Andrzej Wolski specjalista kardiolog, uczestniczył w warsztatach zorganizowanych przez Kaszubskie Centrum Chorób Serca i Naczyń w Wejherowie.

Na zaproszenie dr hab. n. med. Łukasza Lewickiego z Centrum Chorób Serca i Naczyń w wejherowskim szpitalu, w dniu 4.06.2024r. pomorscy specjaliści kardiologii interwencyjnej uczestniczyli w specjalistycznych warsztatach z udziałem cenionych ekspertów.

Prelegentami wydarzenia byli m.in. prof. dr hab. n. med. Stefan Grajek z Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, prof. dr hab. n. med. Miłosz Jaguszewski z Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, prof. dr hab. n. med. Macieja Lesiak z Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu oraz dr n. med. Arkadiusz Pietrasik z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Warsztaty odbyły się pod patronatem portalu Akademii Kardiologii Interwencyjnej.

Podczas spotkania specjaliści i eksperci dyskutowali o ciekawych przypadkach zabiegów wykonanych w pomorskich ośrodkach medycznych. Warsztaty pozwoliły na analizę różnorodności sytuacji klinicznych oraz strategii interwencyjnych zastosowanych w poszczególnych przypadkach. Lek. Andrzej Wolski, specjalista kardiolog z Oddziału Kardiologii z P/O Intensywnego Nadzoru Kardiologicznego z Pracownią Hemodynamiki zaprezentował i szczegółowo omówił dwa przypadki złożonych zabiegów angioplastyki wieńcowej przeprowadzonych przez interdyscyplinarny zespół Pracowni Hemodynamiki w Szpitalu Specjalistycznym w Kościerzynie sp. z o.o.

W trakcie warsztatów przy współpracy prof. Macieja Lesiakiem z I Kliniki Kardiologii Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, przeprowadzono sesję "live" złożonego zabiegu PCI (Percutaneous Coronary Intervention) z wykorzystaniem obrazowania wewnątrzwieńcowego OCT w najnowszej wersji z korejestracją obrazu angiograficznego. Sesja stanowiła nie tylko praktyczną demonstrację najnowszych technik interwencyjnych, ale także doskonałą okazję do dyskusji nad aspektami technicznymi i klinicznymi tego rodzaju zabiegów.

Warsztaty pod okiem ekspertów mają istotne znaczenie w kontekście podnoszenia jakości świadczonych usług oraz precyzji w leczeniu i diagnostyce. Poddawanie wnikliwej analizie konkretnych nietypowych przypadków, pozwala na podnoszenie wiedzy i umiejętności zespołów kardiologii inwazyjnej, tym samym zwiększenie bezpieczeństwa zdrowotnego pacjentów. Dzięki wymianie doświadczeń i prezentacji najnowszych technik oraz metod postępowania, specjaliści mogą doskonalić swoje umiejętności i lepiej odpowiadać na potrzeby pacjentów, zapewniając im coraz skuteczniejsze i bardziej precyzyjne leczenie.

Specjaliści Oddziału Kardiologii z P/O Intensywnego Nadzoru Kardiologicznego z pełnym zaangażowaniem kontynuują swoją drogę doskonalenia. Dążą do ciągłego rozwoju oraz wprowadzania najnowszych osiągnięć nauki i technologii w praktyce medycznej, aby zapewnić pacjentom najwyższy standard opieki. Współpraca z wybitnymi ekspertami oraz udział w warsztatach i sesjach live stanowią dla nas inspirację do dalszego doskonalenia oraz podnoszenia jakości naszych usług.

Previous Next Play Pause
1 2 3 4
Zdj: Szpital Specjalistyczny im. F. Ceynowy w Wejherowie - Kaszubskie Centrum Chorób Serca i Naczyń Wieńcowych.