Światowy Dzień Lekarza Rodzinnego (ang. World Family Doctor Day), obchodzony 19 maja, został ogłoszony w 2010 roku przez Światową Organizację Lekarzy Rodzinnych (WONCA).

Ten wyjątkowy dzień jest doskonałą okazją do podkreślenia kluczowej roli lekarzy rodzinnych w opiece nad pacjentami, zarówno w prewencji, diagnozowaniu, jak i leczeniu.

Lekarz rodzinny, często nazywany lekarzem pierwszego kontaktu, odgrywa fundamentalną rolę w systemie opieki zdrowotnej. Zazwyczaj jest pierwszym specjalistą, który diagnozuje i pomaga pacjentom oraz ich rodzinom w powrocie do zdrowia. Słucha, doradza, ostrzega i motywuje.

Z okazji dzisiejszego święta, Szpital Specjalistyczny w Kościerzynie sp. z o.o. pragnie złożyć najserdeczniejsze podziękowania wszystkim lekarzom rodzinnym oraz lekarzom podstawowej opieki zdrowotnej za ich nieustanną i wytężoną pracę na rzecz zdrowia pacjentów. Życzymy Państwu dużo siły oraz wrażliwości, która jest nieodłącznym elementem tego pięknego zawodu, w centrum którego znajduje się człowiek i jego zdrowie. Życzymy wielu sukcesów, które przynoszą radość pacjentom oraz satysfakcji z wykonywania tej trudnej i niezwykle ważnej pracy.

Warto zaznaczyć, że od listopada 2023 roku w naszym szpitalu funkcjonuje Poradnia Podstawowej Opieki Zdrowotnej. Poradnia POZ znajduje się na parterze, do której można dostać się przez wejście główne do szpitala. Gabinety mieszczą się w pokojach 207-209 w Korytarzu Administracji. Z dumą możemy poinformować, że do naszej poradni jest już zapisanych ponad 500 pacjentów.

W naszej poradni pracują wykwalifikowani specjaliści, którzy z oddaniem dbają o zdrowie swoich pacjentów:

• Lek. Magdalena Siodelska - specjalista medycyny rodzinnej
  • Lek. Wojciech Piechowski - specjalista medycyny rodzinnej
  • Lek. Mirosława Loba-Wietecha - specjalista medycyny rodzinnej

Każdy ubezpieczony pacjent, który chce być objęty podstawową opieką zdrowotną, powinien dokonać wyboru lekarza oraz pielęgniarki POZ. Wystarczy złożyć deklarację przystąpienia do podstawowej opieki zdrowotnej. Złożenie deklaracji jest bezpłatne. Druki dostępne są również w Rejestracji. Jeśli potrzebujesz wsparcia przy wypełnianiu deklaracji – chętnie pomożemy. Szczegółowe informacje można uzyskać w Rejestracji Głównej lub tel. 58 686 01 00.