Szpital Specjalistyczny w Kościerzynie sp. z o.o. uhonorowany w XXVI edycji Pomorskiej Nagrody Jakości

Szpital Specjalistyczny w Kościerzynie sp. z o.o. został laureatem XXVI edycji prestiżowego konkursu Pomorska Nagroda Jakości. Wyróżnienie zostało przyznane podczas uroczystej Gali, która odbyła się w dniu 19.04.2024r. w Sali Teatralnej Domu Technika NOT w Gdańsku.

Od 26 lat Pomorska Nagroda Jakości docenia organizacje za ich zaangażowanie w ciągłe doskonalenie i zrównoważony rozwój. Konkurs na przestrzeni tych lat ewoluował dostosowując metody/sposoby weryfikacji przedsiębiorstw do aktualnych trendów „zarządzania jakością”, aby w sposób rzetelny wyłonić najlepsze organizacje a także dać im narzędzia, które wskażą drogę do doskonałości.

Pomorska Nagroda Jakości jest prestiżowym wyróżnieniem w środowisku pomorskiego biznesu.
Gala Pomorskiej Nagrody Jakości, zorganizowana przez Pomorską Radę Federacji Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych Naczelnej Organizacji Technicznej w Gdańsku, zgromadziła wielu ważnych gości. Wydarzenie objęte było honorowym patronatem: Wojewody Pomorskiego, Marszałka Województwa Pomorskiego, Prezydentów: Gdańska, Gdyni, Sopotu, Wejherowa, Słupska.

Z dumą możemy poinformować, że Szpital Specjalistyczny w Kościerzynie sp. z o.o. został wyróżniony Srebrnym Laurem Jakości w kategorii Organizacji Publicznych. To zaszczytne wyróżnienie potwierdza wysoki poziom jakości świadczonych przez szpital usług medycznych oraz jego zaangażowanie w doskonalenie tych procesów.

Szpital Specjalistyczny w Kościerzynie sp. z o.o. jest dumnym laureatem Pomorskiej Nagrody Jakości i zobowiązuje się kontynuować wysiłki na rzecz doskonalenia jakości świadczonych usług.
-To wyjątkowe wyróżnienie jest wyrazem uznania za zaangażowanie naszych zespołów w ciągłe doskonalenie jakości świadczonych usług. Potwierdza nieprzerwalny rozwój i nieustanne dążenie do zapewnienia pacjentom opieki medycznej na najwyższym poziomie. Bycie laureatem tej prestiżowej nagrody jest również zobowiązaniem do kontynuowania wysiłków w zakresie dalszego rozwoju polityki podnoszenia jakości. - podkreślała Marzena Mrozek, Prezes Zarządu Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie sp. z o.o.

Zgodnie z realizowaną polityką podnoszenia jakości Szpital Specjalistyczny w Kościerzynie sp. z o.o. prowadzi system monitorowania i poprawy jakości, w tym w szczególności wdrożony i z konsekwencją realizowany wieloletni „Program doskonalenia jakości w podmiotach wykonujących działalność leczniczą, dla których podmiotem tworzącym jest Samorząd Województwa Pomorskiego”.

Szpital Specjalistyczny w Kościerzynie sp. z o.o. od lat zyskuje uznanie ekspertów za wysoką jakość świadczonych usług medycznych. Potwierdzeniem tego są liczne certyfikaty oraz wdrożone systemy zarządzania.

-Niespełna dwa miesiące temu otrzymaliśmy również informację o pozytywnym wyniku wnikliwej kontroli i przyznaniu szpitalowi Akredytacji Ministra Zdrowia, potwierdzającej najwyższe standardy jakości świadczonych usług medycznych. Certyfikat Akredytacyjny wydany przez Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia, posiadamy nieprzerwalnie od 2001 roku. Szpital Specjalistyczny w Kościerzynie sp. z o.o., jako jedna z pierwszych placówek w województwie pomorskim, wprowadziła System Akredytacji Szpitali i uzyskała pierwszy certyfikat, którego posiadanie kontynuowane jest do dnia dzisiejszego.- pokreśla lek. Maciej Gostkowski członek zespołu zarządzania jakością.

Dodatkowo, szpital może poszczycić się Certyfikatem potwierdzającym zgodność Zintegrowanego Systemu Zarządzania obejmującego System Zarządzania Jakością, System Zarządzania Środowiskowego oraz System Zarządzania Bezpieczeństwem i Higieną Pracy z wymaganiami norm ISO 9001:2015, ISO 14001:2015,ISO 45001:2018. Certyfikat ten został wydany przez Biuro Certyfikacji Systemów Zarządzania Polskiego Rejestru Statków S.A., co potwierdza wysoką jakość zarządzania w szpitalu oraz dbałość o środowisko i bezpieczeństwo pracowników.

W szpitalu został również wdrożony system jakości dawstwa dla wszystkich obszarów donacji, oparty na standardach akredytacyjnych dla podmiotu z potencjałem dawstwa szpitali. Ten system zapewnia najwyższe standardy bezpieczeństwa i jakości dla pacjentów korzystających z usług dawstwa krwi oraz innych materiałów biologicznych.

Ponadto w 2022r. Zakład Patomorfologii w Szpitalu Specjalistycznym w Kościerzynie jako pierwszy w województwie pomorskim uzyskał akredytację Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia. Był to ogromny sukces jednostki plasujący ją wśród najlepszych w kraju.

Dzięki certyfikatom i wdrożonym systemom zarządzania, Szpital Specjalistyczny w Kościerzynie sp. z o.o. jest pewnym wyborem dla pacjentów poszukujących wysokiej jakości opieki medycznej oraz bezpieczeństwa podczas pobytu w placówce.