Szpital Specjalistyczny w Kościerzynie sp. z o.o. otrzymał znaczące dofinansowanie w ramach środków Funduszu Ubezpieczeń Społecznych, aby wdrożyć projekt dotyczący utrzymania zdolności do pracy przez cały okres aktywności zawodowej.

znaki_strona_www.png

 

W ramach tego projektu, Szpital Specjalistyczny w Kościerzynie sp. z o.o. zrealizował istotne inwestycje w zakresie poprawy bezpieczeństwa i higieny pracy specjalistów z Zakładu Patomorfologii oraz fizjoterapeutów z Zakładu Rehabilitacji.

Współczesna patologia jest dziedziną nowoczesną, która opiera się o najnowocześniejsze techniki i coraz bardziej zbliża się do genetyki czy diagnostyki molekularnej. Wymaga specjalistycznej wiedzy i umiejętności oraz wielu lat nauki i praktyki, a bez sprawnego działania diagnostów laboratoryjnych i patomorfologów niejednokrotnie niemożliwe byłoby wdrożenie prawidłowej terapii.

Jednak, pracownicy laboratoryjni analizując narządy, tkanki i komórki w celu oceny zmian patologicznych są stale narażeni na działanie różnych substancji szkodliwych związanych z procesem przygotowania i analizy próbek. Jedną z takich substancji jest chociażby Formaldehyd, który jest szeroko stosowany do konserwacji tkanek biologicznych. Pracownicy zakładu Patomorfologii mogą być narażeni na jego negatywne działanie podczas przygotowywania próbek tkankowych czy procesu barwienia i analizy. Dlatego do zapewnienia bezpieczeństwa pracowników kluczowe jest przestrzeganie procedur bezpieczeństwa, zachowanie wszelkich środków ostrożności, kontrola jego stężenia w laboratorium oraz odpowiednie wyposażenie miejsca pracy.

Szpital Specjalistyczny w Kościerzynie sp. z o.o. w ramach pozyskanych środków w kwocie 181.089,58 zakupił nowe dygestorium, które korzystnie wpłynie na ograniczenie ryzyka narażenia pracowników Zakładu Patomorfologii na działanie czynników szkodliwych. 

Ponadto w ramach dofinansowania zakupiono 8 nowoczesnych stołów do masażu, które zastąpią wyeksploatowane wyposażenie w Zakładzie Rehabilitacji. Zakup stołów do masażu posiadających rozbudowane funkcje regulacji wysokości pozwoli na poprawę warunków i zwiększenie komfortu pracy naszych fizjoterapeutów. Optymalne ustawienie wysokości, dostosowane do indywidualnych potrzeb naszych specjalistów, przełoży się chociażby na mniejsze obciążenie układu mięśniowo-szkieletowego, zapobiegając przeciążeniom i kontuzjom, jednocześnie przyczyniając się do utrzymania ich zdolności do wykonywania pracy w dłuższej perspektywie.

Uzyskanie dofinansowania dla Zakładu Patomorfologii i Zakładu Rehabilitacji pozwoliło na kontynuację podejmowanych działań mających na celu zapewnienie bezpiecznych i higienicznych warunków pracy i ograniczenie narażenia pracowników na działanie czynników szkodliwych, wypadkowych jak i również poprawę warunków ergonomicznych pracy wynikających z charakterów stanowisk pracy. Całkowita wartość inwestycji wyniosła 226.361,97

dof fuzndusz ubezp społ