W dniu 5 marca br., nasz Oddział położniczo-Ginekologiczny z pododdziałem Patologii Ciąży odwiedzili opiekunowie i wychowankowie Ośrodka Rewalidacyjno-Wychowawczego w Szklanej. To wyjątkowe spotkanie wpisywało się w ramy akcji o pięknej nazwie "Serce dla Serca".

Na rzecz naszych pacjentek otrzymaliśmy pięknie ręcznie szyte rogaliki do karmienia dzieci. Te wyjątkowe prezenty trafiły zostały stworzone z myślą o naszych pacjentkach Oddziały Położniczego. Rogale te nie tylko stanowią praktyczną pomoc dla świeżo upieczonych mam, ale także pozwalają im czerpać jak najwięcej radości z chwil spędzanych przy karmieniu piersią.Poduszki do karmienia piersią, umożliwiają znalezienie wygodnej pozycji zarówno dla mamy, jak i dla dziecka, co wpływa na komfort i satysfakcję z tego wyjątkowego momentu. Dzięki takiemu udogodnieniu każda mama może skupić się na budowaniu silnych więzi z dzieckiem.

Nie możemy również zapomnieć o wyjątkowej osobie, Pani Barbarze, mamie Hieronima, która poświęciła swój czas i serce na uszycie tych niezwykłych prezentów. Jej zaangażowanie i zdolności krawieckie zasługują na szczególne uznanie. Pragniemy serdecznie, z całego serca podziękować za tak piękną inicjatywę.

Warto wspomnieć, że wychowankowie Ośrodka Rewalidacyjno-Wychowawczego w Szklanej, już wycześniej, w ramach akcji "Serce dla Serca", własnoręcznie przygotowali urocze "misie na kroplówki". Te wyjątkowe maskotki nie tylko rozweselały naszych najmłodszych podopiecznych Oddziału Dziecięcego, ale również skutecznie łagodziły lęki związane z pobytem w szpitalu. Działały jak małe towarzyszki, które pomagały dzieciom zapomnieć o trudnych chwilach i pobudzały ich wyobraźnię.

Jesteśmy głęboko wzruszeni i wdzięczni za hojność oraz piękne gesty skierowane w stronę naszego szpitala. Serdecznie gratulujemy pomysłowości i serca, które Pani Barbara oraz wychowankowie Ośrodka Rewalidacyjno-Wychowawczego w Szklanej wkładają w pomoc potrzebującym. Dzięki takim inicjatywom możemy razem tworzyć wspólnotę opartą na trosce o drugiego człowieka.