Zaczytana biblioteczka w Oddziale Rehabilitacji Dziecięcej w Dzierżążnie.

Dzięki owocnej współpracy z Fundacją Zaczytani.org, nasza zamiejscowa Placówka w Dzierżążnie zapewni dzieciom uczestniczącym w turnusach rehabilitacyjnych stały dostęp do fascynującego świata literatury. Turnusy rehabilitacyjne pod okiem naszych specjalistów trwają przeważnie ok 3 tygodni. W tym czasie dzieci będą mogły korzystać z Zaczytanej Biblioteczki w każdej wolnej chwili.

Dzięki Zaczytanej Biblioteczce dzieci będą miały okazję do odkrywania magicznego świata książek, co stanowi istotny element procesu rehabilitacji. Korzystanie z Zaczytanych Bibliotek podczas pobytu w tak inspirującym, leśnym otoczeniu przyrody, przyczynia się do budowania pozytywnych doświadczeń i rozwijania pasji czytelniczych. Inicjatywa Zaczytanych Bibliotek, wspierana przez Fundację Zaczytani.org i darczyńców, gwarantuje stały dostęp do literatury dla pacjentów szpitali, hospicjów, domów opieki, podopiecznych domów dziecka, rodzin zastępczych, domów seniora, mieszkańców odwiedzających świetlice i lokalne centra aktywności. Nie są to zwykłe wypożyczalnie - funkcjonują zgodnie z ideą bookcrossingu. Dzięki regularnym dostawom książek z centralnego magazynu Fundacji Zaczytani.org, każdy ma możliwość zabrania ze sobą ulubionej pozycji z Zaczytanej Biblioteki. Ta innowacyjna forma dostępu do literatury nie tylko zachęca do czytania, lecz również promuje ideę dzielenia się książkami, co stanowi wyjątkową szansę dla uczestników turnusów rehabilitacyjnych.

Chcielibyśmy podziękować Fundacji Zaczytani.org za ich wsparcie oraz stworzenie tak wartościowej inicjatywy. Jesteśmy również dumni z faktu, że Zaczytana Biblioteczna, funkcjonująca już w naszej placówce w Kościerzynie, cieszy się dużym zainteresowaniem dzieci i rodziców. Naszym marzeniem było, aby taka biblioteczka mogła również znaleźć się w placówce w Dzierżążnie, gdzie podczas turnusów rehabilitacyjnych przebywa ponad 50 dzieci. Dzięki Fundacji Zaczytani.org stajemy się częścią tej inspirującej inicjatywy, pomagając dzieciom w kształtowaniu ich małych czytelniczych światów.

DZIERŻĄŻNO ZACZYTANA BIBLIOTECZKA8
DZIERŻĄŻNO ZACZYTANA BIBLIOTECZKA10