Razem gramy do końca świata i o jeden dzień dłużej!

W niedzielę, 28 stycznia w Kinie Remus w Kościerzynie odbędzie się 32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Celem tegorocznej akcji jest zbiórka środków na zakup sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów przebywających na oddziałach pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych. W tym roku wszyscy gramy pod hasłem „Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych!”.

Zachęcamy wszystkich Państwa do wsparcia fundacji, udziału w licytacjach online i zasilenia puszek wolontariuszy, którzy w najbliższą niedzielę będą się dzielić z darczyńcami czerwonymi serduszkami. Namawiamy (i sami wspieramy!), bo doskonale wiemy, jak WOŚP-owy sprzęt pomaga medykom skutecznie ratować zdrowie i życie.

Każdy, kto chociaż raz musiał być w szpitalu, wie jak ważne jest jego wyposażenie w specjalistyczny sprzęt. Naklejone logo WOŚP znajdą Państwo również na wielu sprzętach z różnych oddziałów naszego szpitala.

Do Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie sp. z o.o. w ciągu wielu lat grania orkiestry trafił sprzęt o łącznej wartości blisko 3 mln zł. Do dziś z ogromną wdzięcznością korzystamy m.in. z WOŚP-owych inkubatorów, kardiomonitorów, aparatów EKG, aparatów do lokalizacji naczyń krwionośnych, pomp infuzyjnych, ssaków, USG, stanowisk resuscytacyjnych, podnośników mobilnych i wielu, wielu innych. Nasi pacjenci korzystają z WOŚP-owych łóżek i materacy, a rodzice hospitalizowanych maluchów mają możliwość odpocząć na wygodnych leżankach.

Sprzęt podarowanych szpitalowi przez orkiestrę można spotkać m.in. w Oddziale Dziecięcym, Oddziale Rehabilitacji Dziecięcej, Zakładzie Diagnostyki Obrazowej, Oddziale Noworodkowym, Oddziale Kardiologii z Intensywnym Nadzorem Kardiologicznym oraz w Oddziałach Zamiejscowej Placówki w Dzierzążnie. To wszystko dzięki hojności ludzi o dobrych sercach!

Wysokospecjalistyczny sprzęt, który otrzymujemy od WOŚP służy nam wszystkim i poprawia bezpieczeństwo nas wszystkich, dlatego zachęcamy, aby włączyć się do pięknego dzieła, które tworzy WOŚP. Jednocześnie podpowiadamy, że pomóc można nawet z domu - dużo zbiórek odbywa się w Internecie, koniecznie odwiedźcie https://aukcje.koscierski.info . Pieniądze na rzecz WOŚP można wpłacić m.in. za pośrednictwem strony wosp.pl, Facebooka WOŚP, wrzucić do eSkarbonki czy wysyłając SMS o treści SERCE na numer 75 565. Jesteśmy przekonani, że kolejny raz padnie rekord dobroci!

418150489 864407472140365 6729896264435658640 n

Zródło grafiki: https://www.facebook.com/photo/?fbid=864407475473698&set=a.552709573310158