W okresie Świąt Bożego Narodzenia symbolika braterstwa wzajemnego zrozumienia i pojednania nabiera szczególnego znaczenia. Betlejemskie światło, które jest symbolem nadziei, miłości i pokoju trafiło już na oddziały Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie.

W dniu dziejszym nasz szpital odwiedzili wspaniali Wolontariusze - Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza ze Szkoły Podstawowej nr 4 oraz I Liceum Ogólnokształcącego z Kościerzyny. Przemierzając korytarze szpitalne dzieli się radosną nowiną, krzewiąc największe uniwersalne wartości braterstwa i pokoju. Wolontariuszom towarzyszył Zespół Młodzieży Zmartwychwstańczej, który przygotował dla naszych pacjentów i dyżurujących pracowników specjalny koncert kolęd.

Wszystkim osobom zaangażowanym w niespodziankę serdecznie dziękujemy. Takie doświadczenia i chwile potwierdzają, że święta Bożego Narodzenia to prawdziwie magiczny czas.