Mamy przyjemność poinformować, że już w najbliższy poniedziałek 3 marca rozpocznie działalność "mobilne centrum wsparcia" w kościerskim szpitalu.

Pracownicy szpitala, którzy zdecydują się na rozwiązanie stosunku pracy w ramach tzw. programu dobrowolnych odejść mogą liczyć na wsparcie z programu "Na pomoc pracy".

Punkt konsultacyjny, po poniedziałkowym otwarciu, będzie funkcjonował we wtorki i czwartki, w godzinach od 10 do 14. Mieścić się będzie w sali nr 212 szpitala - nr telefonu (058) 686 00 57. Dyżury w punkcie pełnić będą: pracownik ds. rekrutacji, specjalista ds. przedsiębiorczości i wsparcia finansowego oraz doradcy zawodowi i konsultant ds. przedsiębiorczości z Regionalnej Izby Gospodarczej Pomorza.

Projekt umożliwi osobom zwalnianym, oprócz doradztwa zawodowego, konsultacje psychologiczne. Ponadto dla każdej z osób, które zechcą skorzystać z tych porad, zostaną opracowane indywidualne plany działania i zostanie ustalona ścieżka pomocy poprzez m.in. szkolenia zawodowe czy pośrednictwo pracy.

Możliwe będzie także uzyskanie bezzwrotnej dotacji na rozpoczęcie działalności gospodarczej do kwoty 40 tys. zł, a także dla tych osób, które zdecydują się na to otwarcie własnej firmy - wsparcie pomostowe (finansowe, np. składki na ZUS) i doradcze przez rok od rozpoczęcia tej działalności.