Podpisanie umowy o udzielenie dotacji celowej między Gminą Liniewo, reprezentowaną przez Mirosława Warczaka Wójta Gminy oraz Alicję Koprek Skarbnika Gminy, a Marzeną Mrozek Prezesem Zarządu i Mariuszem Hulińskim Wiceprezesem Zarządu Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie, ma duże znaczenie dla modernizacji i doposażenia Oddziału Położniczo-Ginekologicznego z Pododdziałem Patologii Ciąży.

Umowa została zawarta 9 maja 2023 roku na kwotę 20.000,00 zł.

Gmina Liniewo przyznała dotację celową Szpitalowi Specjalistycznemu w Kościerzynie na konkretne cele, tj. modernizację i doposażenie Oddziału Położniczo-Ginekologicznego z Pododdziałem Patologii Ciąży. Dotacja ta będzie miała istotny wpływ na poprawę jakości opieki medycznej świadczonej przez oddział.

Kwota 20.000,00 zł przekazana przez Gminę Liniewo umożliwi szpitalowi zakup niezbędnego sprzętu oraz środków niezbędnych do opieki nad pacjentkami. Dzięki modernizacji oddział będzie mógł zapewnić bardziej nowoczesne i skuteczne procedury lecznicze, a także podnieść standardy opieki nad kobietami w okresie ciąży, porodu i połogu.

Podpisanie umowy świadczy o kontynuacji dobrej współpracy pomiędzy Gminą Liniewo a Szpitalem Specjalistycznym w Kościerzynie w celu poprawy infrastruktury medycznej i zwiększenia jakości opieki zdrowotnej. Jest to ważny krok w dążeniu do zapewnienia lepszych warunków leczenia i opieki dla pacjentek.

Umowa o udzielenie dotacji celowej jest zobowiązaniem finansowym Gminy Liniewo, a jednocześnie stanowi wsparcie dla Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie - przekazane środki pozwolą na podniesienie standardów i jakości świadczonych usług medycznych w zakresie opieki nad kobietami w ciąży i związanych z tym zagadnień medycznych.

liniewo2
liniewo1