18 kwietnia 2023 r. w  Hali Sportowej SOKOLNIA w Kościerzynie odbyły się VI Kościerskie Targi Pracy i Edukacji, zorganizowane przez Powiatowy Urząd Pracy w Kościerzynie. W trakcie targów można było zapoznać się z wymogami obecnego rynku pracy oraz poznać możliwości dalszego kształcenia i podnoszenia kwalifikacji ale także poznać szczegóły dotyczące wolontariatu prowadzonego w Szpitalu Specjalistycznym w Kościerzynie oraz tajniki pracy ratownika medycznego.

Na kilkudziesięciu stanowiskach pracodawcy proponowali zatrudnienie w różnych branżach. Przedstawiciele służb mundurowych (wojska, policji, służb więziennych, straży granicznej) zachęcali do wstąpienia do służby, wyjaśniali procedury rekrutacji oraz przedstawiali możliwości rozwoju w służbach mundurowych.

Wolontariat

- Jeżeli masz trochę wolnego czasu i chęć podarowania go innym, czujesz potrzebę pomocy osobom osamotnionym, pragniesz rozwinąć swoje umiejętności i realizować pomysły – zgłoś się i zostań jednym z wolontariuszy Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie. – mówiła Anna Kosowska Dyrektor ds. Pielęgniarstwa, Koordynator Wolontariatu, która razem z naszymi wolontariuszami odpowiadała na wszystkie pytania zainteresowanych – Naprawdę, warto pomagać. – dodała.

Wolontariat szpitalny jest formą pracy ochotniczej, która ma na celu poprawę doświadczenia pacjentów w szpitalach. Wolontariusze oferują różnorodne usługi i pomoc, które pomagają poprawić jakość opieki zdrowotnej oraz wspierają pacjentów w trudnych chwilach.

Wolontariat szpitalny może obejmować wiele różnych działań, w tym opiekę nad pacjentami, organizowanie zajęć rekreacyjnych, czytanie książek, udzielanie wsparcia emocjonalnego, prowadzenie terapii zajęciowej i wiele innych. Wolontariusze pracują ramię w ramię z lekarzami i pielęgniarkami, aby zapewnić jak najlepszą opiekę i wsparcie pacjentom.