W minioną sobotę, na Sali Konferencyjnej Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie odbyła się inauguracja cyklu spotkań organizowanych przez Stowarzyszenie Fizjoterapia Polska "z SFP bliżej do…"
 
Nasze spotkanie dotyczyło … fizjoterapii okołooperacyjnej kręgosłupa i zebrało na sali ponad czterdziestu fizjoterapeutów chcących poszerzyć swoją wiedzę. 
 
- Cieszy tak duże zainteresowanie, miejsca na konferencji bardzo szybko się zapełniły - mówił Mirosław Młyński, Koordynator Zakładu Rehabilitacji, współorganizator wydarzenia z ramienia szpitala. - Jako fizjoterapeuci, w tak szybko zmieniającej się rzeczywistości, w świecie w którym każdego dnia pojawiają się nowinki zmieniające nasze dotychczasowe podejście do terapii musimy być stale na bieżąco, stale poszerzać naszą wiedzę. - dodał. 
 
W konferencji wzięli udział eksperci:
 
- dr Michał Woźnica, neurochirurg z 7 Szpitala Marynarki Wojennej w Gdańsku
 

Specjalista neurochirurg. Wieloletnie doświadczenie zdobył w Oddziałach Neurochirurgicznych w Niemczech i w Polsce. Doktorat na temat krwawienia podpajęczynówkowego uzyskał w 2008 roku we Freiburgu (Niemcy) z wyróżnieniem: magna cum laude. Posiada specjalizację z neurochirurgii w Polsce i dodatkowo zdał europejski egzamin specjalizacyjny z neurochirurgii EANS w 2016 roku.

Jest autorem i współautorem kilkunastu prac naukowych oraz doniesień zjazdowych opublikowanych między innymi w czasopismach Acta Neurochirurgica oraz Rofo (Fortschritte auf dem Gebiet der Röntgenstrahlen und der bildgebenden Verfahren).

Jest stypendystą KAAD (Katholischer Akademischer Ausländer-Dienst) oraz został nagrodzony „EANS Spine Fellowship” sponsorowanym przez DePuy Synthes.

 
- Daria Frozyna, Msc, PT, OPMT-DVMT, IMTA teacher

Fizjoterapeutka z niemal 20-letnim doświadczeniem. Pierwsze lata kariery zawodowej poświęciła w znacznej mierze pacjentom z uszkodzeniami centralnego układu nerwowego. Potem związała się na stałe z dziedziną ortopedii.

Jako jedyny polski instruktor międzynarodowej organizacji IMTA (International Maitland Teachers Association), uczy terapii manualnej według Koncepcji Maitlanda. Jest także Mentorem Klinicznym w programie OMPT (Orthopaedic Manual Physical Therapy), dającym fizjoterapeutom z całego świata najwyższe kwalifikacje w dziedzinie terapii manualnej.

 
- Paweł Cegłowski, Msc, PT, OMPT, OM

Dyplomowany fizjoterapeuta Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego oraz Międzynarodowy Terapeuta Manualny OMPT, OM.

Od 13 lat zajmuje się diagnostyką neuro-ortopedyczną, głównie terapią bólów kręgosłupa, a także rehabilitacją po leczeniu chirurgicznym. Doświadczenie zawodowe zdobywał między innymi współpracując ze znakomitymi neurochirurgami. Praca fizjoterapeuty wymaga ciągłej edukacji, dlatego każdego roku uczestniczy w konferencjach dotyczących rehabilitacji ortopedycznej. Jako prelegent miał przyjemność występować na konferencji Joint Preservation Congrees oraz dwukrotnie na konferencji Polskiego Towarzystwa Chirurgii Kręgosłupa.

Dodatkowo prowadzi blog centrumruchu.com gdzie udziela porad głównie dotyczących fizjoterapii pooperacyjnej kręgosłupa. Jest członkiem Stowarzyszenia OMPTP (Orthopaedic Manipulative Physical Therapy Poland). Praca fizjoterapeuty wymaga dobrej kondycji fizycznej jak i psychicznej, dlatego preferuje aktywny wypoczynek uprawiając sport tj. windsurfing, wakebord, narciarstwo oraz rower, a przy okazji zwiedzam nowe zakątki świata.

 
- dr Stanisław Krajewski, fizjoterapeuta w Klinice Neurochirurgii 10 Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką w Bydgoszczy.
 

Specjalista rehabilitacji. Doświadczenie zawodowe w zakresie rehabilitacji w chorobach kręgosłupa:
Od 1990 roku jest fizjoterapeutą w Klinice Neurochirurgii 10 Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką w Bydgoszczy – jednym z najlepszych oddziałów neurochirurgicznych w Polsce. Współpracuje z takimi autorytetami jak prof. Heliodor Kasprzak i prof. Marek Harat. Dla potrzeb pacjentów Kliniki opracował programy usprawniania pooperacyjnego uwzględniające specyfikę różnych zabiegów. Programy te konsultowane były z prof. M. Haratem i innymi neurochirurgami, a także z takim autorytetem jak dr. Tomasz Stengert. Programy te były prezentowane na konferencjach: Neurochirurgicznej oraz Towarzystwa Chorób Kręgosłupa.

Jest certyfikowanym terapeutą metod McKenzie i Cyriax. Prowadzi zajęcia kliniczne z neurologii i neurochirurgii w Bydgoskiej Szkole Wyższej. Uczy również diagnostyki funkcjonalnej oraz podstaw metod specjalnych. Od 1993 roku prowadzi praktykę prywatną, w której głównie koncentruję się na rehabilitacji w zespołach bólowych kręgosłupa.

Poza chorobami kręgosłupa jego domeną są choroby układu pozapiramidowego, a także rehabilitacja pacjentów z guzami ośrodkowego układu nerwowego.

 
Dyskusję ekspercką prowadził Maciej Krawczyk, wiceprezes Fizjoterapia Polska
 
Po konferencji Mirosław Młyński poprowadził warsztaty z fizjoterapii w wodzie, które odbyły się na terenie kościerskiego Aqua Centrum.
 
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.
 

 

1
20230422_101125
20230422_101143
20230422_102537
20230422_113940
20230422_123036
20230422_123422
20230422_124059
20230422_124107
20230422_124230
20230422_134305
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11