12.12.2022 r. w Sali Konferencyjnej Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie sp. z o.o. odbyło się szkolenie personelu medycznego.

W związku z pełnieniem funkcji wysokospecjalistycznego podmiotu leczniczego, szczególną uwagę zwracamy na to, aby naszym atutem była doświadczona, wysoko wykwalifikowana kadra specjalistów. Zgodnie z przyjętą polityką podnoszenia jakości świadczeń jednym z nierozłącznych jej elementów jest przeprowadzanie warsztatów oraz szkoleń naszego personelu. Zespół ds. profilaktyki przeciw odleżynowej i ran trudno gojących zorganizował warsztaty specjalistyczne pn. ”Higiena rany”. Głównym prelegentem była Pani Małgorzata Budynek Medical Affeirs Menager z ConvaTec Polska, która posiada bogate doświadczenie praktyczne z zakresu ran trudno gojących się. Zajęcia teoretyczne i praktyczne odbyły się w oparciu aktualne standardy. Podczas spotkania przeprowadzono warsztat opatrunkowy, czyli opracowanie rany w praktyce.

-Dzięki szkoleniom wewnętrznym organizowanym w placówkach szpitala mamy możliwość usystematyzowania standardów opieki pielęgnacyjnej, pogłębienia wiedzy w tym zakresie oraz przedstawienia naszym pracownikom w jaki sposób nowocześnie możemy leczyć rany przewlekłe. Wymieniając się własnymi doświadczeniami możliwe jest również wypracowanie praktycznych rozwiązań, które wpłyną na poprawę jakości świadczonych usług oraz usprawnią naszą pracę – komentowała Danuta Sikorska Pielęgniarka Oddziałowa Oddziału Chorób Wewnętrznych Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie sp. z o.o.

Uczestnikami szkolenia byli lekarze, pielęgniarki szpitala jak również pielęgniarski środowiskowe. Podczas spotkania również zaprezentowano stosowane rozwiązania produktowe w zakresie antyseptyki i lawaseptyki opracowane przez firmę Schülke. Przedstawiciele ConvaTec zaprezentowali zaawansowane rozwiązania opatrunkowe wspierające leczenie trudno gojących się ran oraz zapobiegające ich powstawaniu. Natomiast firma Olimp przedstawiła rozwiązania żywieniowe stanowiące formę leczenia wspomagającego.