8 listopada na całym Świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Radiologii.
Święto to upamiętnia postać Wilhelma Conrada Roentgena, który w 1895 roku dokonał wyjątkowego odkrycia promieniowania X, za które został uhonorowany nagrodą Nobla w 1901 roku. Nie opatentował rezultatów swoich badań, a pieniądze z nagrody Nobla przekazał Uniwersytetowi w Wuerzburgu. Było to jedno z przełomowych odkryć medycyny i obecnie nie jesteśmy w stanie wyobrazić sobie diagnostyki bez promieni rentgenowskich.
Ogromny postęp w szybkim i skutecznym obrazowaniu ciała człowieka spowodował przełom w profilaktyce oraz leczeniu wielu chorób. Radiologia stała się jedną z najszybciej rozwijających się dziedzin współczesnej medycyny.
Dziękujemy wszystkim ekspertom za wybór tej specjalizacji. Całemu Zespołowi składamy wyrazy uznania za profesjonalizm, zaangażowanie i troskę o zdrowie pacjentów!
📷Zakład Diagnostyki Obrazowej - Pracownia TK Szpital Specjalistyczny w Kościerzynie
Może być zdjęciem przedstawiającym w budynku
*W 2020r. pracownia wyposażona została w tomograf komputerowy Revolution EVO zakupiony w ramach środków Unii Europejskiej i projektu pn. Utworzenie na bazie Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie ośrodka precyzyjnej diagnostyki i efektywnego leczenia chorób cywilizacyjnych w ramach I etapu RPO WP na lata 2014-2020, a wartość inwestycji wyniosła 2.950.000,00 zł.