Z każdym dniem jesteśmy coraz bliżej celu...

Szpital Specjalistyczny w Kościerzynie sp. z o.o. prowadzi w zaawansowanym już stopniu budowę nowoczesnego i w pełni dostosowanego do potrzeb osób terminalnie chorych i ich rodzin Hospicjum Stacjonarnego, zaprojektowanego z myślą o zaspokojeniu potrzeb osób dotkniętych nieuleczalną chorobą nowotworową i zapewnieniu im w pełni bezpłatnej, profesjonalnej opieki medycznej.

Powstanie tego miejsca jest możliwie dzięki otrzymanemu wsparciu finansowemu od Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego, Stowarzyszenia Opieki Hospicyjnej w Kościerzynie oraz wszystkich Gmin Powiatu Kościerskiego, Miasta Kościerzyna, Starostwa Powiatowego w Kościerzynie i Starostwa Powiatowego w Kartuzach.

W nowo powstałym Hospicjum będzie znajdywało się 9 sal dwu łóżkowych i 2 sale jedno łóżkowe, w tym 7 sal dwu łóżkowych będzie miało bezpośredni dostęp do ogrodu zimowego o łącznej powierzchni 60 m2. Rozmieszczenie pomieszczeń i dostęp do własnej części ogrodu zimowego zapewni chorym chwile ukojenia i wytchnienia w otoczeniu zieleni. Jednocześnie rozwiązanie to umożliwi przebywanie w gronie najbliższych w komfortowym otoczeniu. Każdy z pokoi będzie wyposażony w nowoczesne łóżka dostosowane do potrzeb pacjentów i wyposażenie umożliwiające rodzinie i bliskim czuwanie przy chorym. Wyznaczone zostaną również pomieszczenia z przeznaczeniem dla Hospicjum domowego.

Pomimo nowej lokalizacji, Hospicjum w dalszym ciągu będzie znajdowało się obszarze funkcjonowania szpitala co zapewni możliwość udzielenia specjalistycznej opieki w każdym czasie bez konieczności przewożenia pacjenta do innej jednostki. Wejście do budynku będzie pozbawione barier architektonicznych ułatwiając tym samym dostęp do placówki osobom niepełnosprawnym.

 

Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
https://www.mp.pl/kurier/304060,koscierzyna-budowa-hospicjum