W Pracowni Endoskopii odbyło się szkolenie z Endoskopowej cholangiopankreatografii wstecznej (ECPW)

W dniu wczorajszym tj. 14.06.2022r. Zespół naszych specjalistów przeszedł szkolenie z ekspertem dr Dariuszem Kąkol z Oddziału Gastrologicznego Szpitala Bielańskiego w Warszawie, w zakresie nowoczesnych technik diagnostyki i leczenia chorób dróg żółciowych

ECPW łączy w sobie metodę endoskopową i radiologiczną do oceny i leczenia chorób dróg żółciowych i chorób trzustki.

W zakresie terapii można wykonać m.in.:

-usunięcie złogów z dróg żółciowych i trzustkowych,

-protezowanie dróg żółciowych i trzustkowych,

-pobranie materiału histopatologicznego.

Pracownia Endoskopii Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie sp. z o.o. jest wyposażona w nowoczesny sprzęt i zapewnia szeroki zakres świadczeń i procedur endoskopowych diagnostycznych i terapeutycznych. Prowadzimy kompleksową opiekę nad chorymi z chorobami przewodu pokarmowego.

W związku z pełnieniem funkcji wysokospecjalistycznego podmiotu leczniczego, szczególną uwagę zwracamy na to, aby naszym atutem była doświadczona, wysoko wykwalifikowana kadra specjalistów. Zgodnie z przyjętą polityką podnoszenia jakości świadczeń jednym z jej elementów jest uczestnictwo personelu w szkoleniach zarówno organizowanych w ramach wewnętrznych struktur szpitala jak i przez firmy zewnętrzne. Wysoko wykwalifikowany personel lekarski i pielęgniarski, regularnie uczestniczy w szkoleniach systematycznie podnosząc swoją wiedzę, umiejętności i kwalifikacje.

Zabiegi w Pracowni Endoskopii wykonywane są zarówno dla potrzeb hospitalizowanych pacjentów, jak również dla pacjentów ambulatoryjnych kierowanych z innych jednostek z całego województwa i kraju. Pomimo trudnej sytuacji w czasie pandemii Covid-19 w 2021r. wykonano w naszym Szpitalu blisko 1400 zabiegów gastroskopii, ponad 600 zabiegów kolonoskopii diagnostycznych i terapeutycznych, około 320 zabiegów endoskopowej cholangiopakreatografii wstecznej (ECPW) i zabiegów endoskopowej ultrasonografii.

Personel Pracowni endoskopii podczas szkolenia
personel Pracowni endoskopii podczas szkolenia
Previous Next Play Pause
1 2