Życzenia od Zarządu Spółki

Zarząd Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie Sp. z o.o. pragnie serdecznie podziękować wszystkim pracownikom laboratoryjnym za ogromny wkład w proces leczenia i diagnostyki naszych pacjentów.

To dzięki Państwa codziennej pracy, możliwe jest postawienie przez lekarza trafnej diagnozy, a co za tym idzie dobranie właściwej terapii i prawidłowa ocena efektów leczenia. Pozyskana informacja diagnostyczna stanowią najważniejsze narzędzie właściwej oceny w systemie opieki zdrowotnej.

W tym wyjątkowym dniu pragniemy wyrazić uznanie za wykonywanie niezwykle odpowiedzialnego zawodu, wymagającego ogromnej wiedzy i profesjonalizmu. Dziękując za Państwa precyzję i codzienny wysiłek życzymy dużo zdrowia, wytrwałości oraz szczęścia każdego dnia.

Święto było też okazją do wspólnego spotkania na sali konferencyjnej.

Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19
Dzień Diagnosty Laboratoryjnego został ustanowiony na pamiątkę przełomowego odkrycia z 1961 roku, kiedy to Heinrich J. Matthaei i Marshall Warren Nirenberg odkryli tajemnicę kodu genetycznego, co ogromnie wpłynęło na późniejsze dokonania z dziedziny genetyki i biotechnologii.
 
O tym jak ważną rolę pełnią Diagności Laboratoryjni w procesie leczenia i profilaktyki medycznej potwierdza fakt, że ok 70 proc. decyzji lekarskich zależy od Ich pracy i opiera się na wynikach badań diagnostycznych. Tak więc badania diagnostyczne są niezbędne do postawienia trafnej diagnozy, wyboru właściwej terapii i oceny efektów leczenia, a także są jednym z podstawowych narzędzi profilaktyki zdrowotnej. Praca Diagnostów Laboratoryjnych dostarcza wiedzy o stanie klinicznym pacjenta, ale także o zakażeniach szpitalnych, antybiotykoterapii, predyspozycji do chorób genetycznych, nowotworowych i immunologicznych. Co ważne, diagnostyka to również profilaktyka, ponieważ regularne badania diagnostyczne zapobiegają wielu schorzeniom cywilizacyjnym.