Podpisana została dotacja celowa z Gminą Liniewo i Gminą Lipusz.

W dniu 10.03.2022r. zostały podpisane umowy dotacji celowej z przeznaczeniem na dofinansowanie zadania inwestycyjnego pn. „Dostosowanie pomieszczeń po byłej pralni i kuchni na potrzeby Hospicjum Stacjonarnego – Szpital Specjalistyczny w Kościerzynie sp. z o.o.”.

Utworzenie nowoczesnego i w pełni dostosowanego do potrzeb osób terminalnie chorych i ich rodzin Hospicjum Stacjonarnego, jest jedną z ważniejszych inwestycji prowadzonych obecnie w Szpitalu Specjalistycznym w Kościerzynie sp. z o.o. Szacowany koszt inwestycji na ten moment wyniesie ok 4,5mln zł.

Wsparcie w postaci środków finansowych na ten cel otrzymaliśmy już od Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego w wysokości 1,1 mln zł oraz Stowarzyszenia Opieki Hospicyjnej w Kościerzynie w wysokości 1,3 mln zł. Odpowiadając na nasze prośby, swoją pomoc zadeklarowały również wszystkie Gminy Powiatu Kościerskiego, Miasto Kościerzyna, Starostwo Powiatowe w Kościerzynie oraz Starostwo Powiatowe w Kartuzach. Zgodnie z deklaracjami wsparcie, które ma zostać przekazane przez bliskie nam Jednostki Samorządu Terytorialnego wyniesie łącznie ok 990 tys. zł.

Nowe Hospicjum Stacjonarne w Szpitalu Specjalistycznym w Kościerzynie sp. z o.o. ma istotne znaczenie w zakresie poprawy jakości leczenia i pobytu pacjentów hospicyjnych oraz zwiększenia bezpieczeństwa zdrowotnego mieszkańców naszego regionu. Ze względu na społeczny charakter przedsięwzięcia, biorąc pod uwagę bieżące możliwości finansowe spółki oraz w dalszym ciągu brakującą kwotę 911 600,00zł. do jego realizacji pragniemy włączyć  jak największą część społeczności lokalnych w tym firmy prywatne.

W tym celu zostało utworzone specjalne konto dedykowane wsparciu na rzecz realizacji zadania pn.” Dostosowanie części pomieszczeń parteru w budynku po byłej pralni i kuchni szpitalnej na potrzeby Hospicjum w Szpitalu Specjalistycznym w Kościerzynie sp. z o.o.".

Szpital Specjalistyczny w Kościerzynie sp. z o.o.

ul. Piechowskiego 36

83-400 Kościerzyna

-BUDUJEMY HOSPICJUM-

W dniu dzisiejszym już zostały podpisane dwie umowy dotacji celowej na potrzeby realizowanej inwestycji. Pierwsza umowa dotacji celowej na kwotę 20tys. zł z Gminą Liniewo, reprezentowaną przez Mirosława Warczaka wójta gminy, oraz umowa darowizny na kwotę 38tys. zł od Gminy Lipusz reprezentowaną przez Mirosława Ebertowskiego wójta gminy.

Otrzymane wsparcie i deklaracje pomocy potwierdzają, że wspólnie mamy możliwości realizacji wyznaczonych celów i razem możemy zrobić naprawdę wiele dla bezpieczeństwa zdrowotnego naszego regionu! Tym bardziej, że jest to już kolejny dowód przychylności i kolejne wsparcie, które otrzymaliśmy ze strony Gminy Lipusz i Liniewo– podkreśla Marzena Mrozek Prezes Zarządu Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie sp. z o.o.

Podczas spotkania Zarząd i Dyrekcja Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie sp. z o.o. zaprezentowała gościom kolejne odsłony zmian jakie zachodzą w szpitalu, również tych z Ich bezpośrednim udziałem. Dzięki dofinansowaniu ze strony Gmin Liniewo i Lipusz możliwe było dokonanie remontu Sali Porodów Rodzinnych, w której już niebawem nasz wyspecjalizowany personel medyczny w raz z rodzicami będzie witać na świecie młode kościerskie pokolenie.

Dzięki wizytacji możliwe było przedstawienie kolejnych etapów realizacji inwestycji związanych z termomodernizacją, modernizacją w Szpitalu oraz budową Hospicjum Stacjonarnego, które dynamicznie powstaje w nowej lokalizacji w wykorzystywanych w tym celu pomieszczeniach po byłej pralni i kuchni.

podpisanie umowy dotacji celowej
Oddział Urologii