Resort zdrowia umożliwia szczepienia czwartą dawką szczepionki przeciwko COVID-19. Grupą docelową są osoby m. in. z zaburzeniami odporności.

Już ponad tysiąc skierowań na 4. dawkę szczepionki przeciw COVID-19 zostało wystawionych dla osób z zaburzeniami odporności – poinformowało w ostatnich dniach Ministerstwo Zdrowia.

Resort zdrowia wskazuje, że czwartą dawkę szczepionki mogą przyjąć osoby, które: leczą się nowotworowo, są po przeszczepie, cierpią na zespół pierwotnych niedoborów odporności, są zakażone wirusem HIV, leczą się lekami hamującymi wydolność układu odpornościowego lub cierpią z powodu niewydolności nerek.

Czwartą dawkę szczepionki można przyjąć, jeśli od szczepienia dawką przypominającą minęło co najmniej pięć miesięcy.

Jak można zarejestrować się na szczepienia??

  • poprzez całodobową i bezpłatną infolinię – 989,
  • elektronicznie przez e-Rejestrację dostępną na pacjent.gov.pl,
  • w Punkcie szczepień w Szpitalu Specjalistycznym w Kościerzynie sp. z o.o. pod nr tel. 58 686 00 25 od pon.-pt. 8:00-15:00

272931177 312101867623791 8657666547151049553 n

Na zdjęciu: Materiał informacyjny MZ dotyczący możliwości szczepienia 4 dawką szczepionki przeciwko Covid-19