Nowe wydanie poradnika „Początki karmienia piersią. Jak dobrze zacząć?” dostępne już w naszym Szpitalu.

 „Początki karmienia piersią. Jak dobrze zacząć?” to tytuł poradnika laktacyjnego, który w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo naszych najmniejszych pacjentów oraz ich mam został przekazany przez Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego. Rodzice oraz osoby planujące powiększenie rodziny znajdą w nim wiele cennych porad i wskazówek. Zawiera on podstawowe informacje o naturalnym karmieniu, ale także odpowiedzi na czasem kłopotliwe pytania.

Wcześniejsze publikacje poradnika cieszyły się dużym zainteresowaniem i stanowiły źródło cennych informacji dla naszych pacjentek. Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego przekazał do szpitali pomorskich najnowsze III wydanie poradnika w nakładzie 7 tys. egzemplarzy.

Autorką poradnika jest mama Zuzanna Kołacz-Kordzińska, pedagog i doula, a także promotorka karmienia piersią. Współpomysłodawczynią była też Małgorzata Klawiter-Piwowarska, fanka karmienia piersią. Wydanie było konsultowane z lekarzami, specjalistami z zakresu pediatrii, położnictwa i ginekologii, neonatologii oraz położną.

Poradnik laktacyjny napisany jest prostym i zrozumiałym językiem, bez skomplikowanej medycznej terminologii. Jest źródłem istotnych informacji i zawiera ilustracje np. obrazujące pozycje, jakie powinna przyjąć mama, aby jak najbardziej komfortowo karmić piersią. Folder podzielony jest na kilka części. Opisuje wiele ważnych kwestii, które mamy powinny wiedzieć. Niektóre z nich są oczywiste, a inne burzą powtarzane od lat mity i stereotypy. Jednak w przypadku jakichkolwiek problemów lub wątpliwości książka nie zastąpi rozmowy z doświadczonymi mamami, lekarzami, pielęgniarkami, położnymi czy doradcami laktacyjnymi.

W naszym szpitalu pacjentki mają możliwość uzyskania bezpośrednich porad od pielęgniarek oraz od dyplomowanej położnej - licencjonowanej konsultantki laktacyjnej, które odpowiedzą na pytania i wątpliwości, przeprowadzą pokaz techniczny karmienia oraz przedstawią indywidualne zalecenia.

Serdecznie zachęcamy do pobrania poradnika w wersji elektronicznej :

Poradnik "Początki karmienia piersią. Jak dobrze zacząć?"