W dniu wczorajszym 22.12.2021r. o godz. 17:00 na pacjentów Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie sp. z o.o. czekała specjalna niespodzianka zorganizowana przez Armię Wolontariuszy działającą w Szkole Podstawowej nr 4 im. Nauczycieli Bohaterów Ziemi Kościerskiej.

 Szczególnie w okresie Świąt Bożego Narodzenia problemy zdrowotne i wiążący się z tym pobyt w szpitalu może by dla pacjentów trudnym czasem. Dlatego niezmiernie ucieszyła Nas wiadomość, że grupa młodych i bardzo kreatywnych osób z Zespołu Młodzieży Zmartwychwstańczej, chciałaby przygotować specjalny koncert kolęd dedykowany naszym pacjentom.

Na tyłach budynku od ogrodu w dniu wczorajszym pacjenci mogli wysłuchać pieśni niosących radość i budzących prawdziwie świąteczną atmosferę okraszoną artystyczną oprawą. Widać było, że wszystkie osoby niezwykle angażowały się w śpiew by każdy słuchający mógł zatracić się świątecznej melodii.
Całe wydarzenie odbyło się dzięki inicjatywie Armii Wolontariuszy Szkoły Podstawowej nr 4 w Kościerzynie. Dzieci wraz z rodzicami przygotowały kolejną niespodziankę w postaci ogromnej ilości wody dla pacjentów. Transport podarunków wymagał wsparcia ze strony OSP Kościerzyna na których zawsze możemy liczyć kiedy tylko nadchodzi taka potrzeba.
Wszystkim osobom zaangażowanym w niespodziankę serdecznie dziękujemy. Takie doświadczenia i chwile potwierdzają, że święta Bożego Narodzenia to prawdziwie magiczny czas.