Samorząd Województwa Pomorskiego z myślą o potrzebach Seniorów zainicjował wydawanie poradników w ramach cyklu edukacyjno-informacyjnego.

„Poradnik dla Seniora. Zdrowie” jest publikacją, w której znajdą Państwo szereg porad dotyczących tego, jak dbać o zdrowie, w tym zapewnić sobie sprawność ruchową oraz psychiczną i wydłużyć aktywność zawodową i społeczną. Poradnik zawiera informacje o sprzęcie medycznym i programach zdrowotnych, z których warto skorzystać i są realizowane przez podmioty lecznicze tj.: Szpital Specjalistyczny w Kościerzynie sp. z o.o., Pomorskie Centrum Reumatologiczne im. Dr Jadwigi Titz-Kosko w Sopocie sp. z o.o., Copernicus Podmiot Leczniczy sp. z o.o., Szpitale Pomorskie sp. z o.o. oraz Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Janusza Korczaka w Słupski sp. z o.o.

Ponadto cykl publikacji edukacyjno-informacyjnyjnych rozpoczął poradnik z zakresu prawa, w którym znajdą Państwo informacje na temat:

  • bezpieczeństwa - jak nie dać się oszukać,
  • rękojmi i gwarancji,
  • praw konsumenta,
  • darowizn.

Publikacje kierowane do środowiska Senioralnego są zbiorem artykułów, zawierających rzetelną i aktualną wiedzę w danej tematyce. Gorąco zachęcamy do pobierania poradników:

Poradnik dla Seniora. Zdrowie

Poradnik dla Seniora. Prawo

Więcej informacji znajduje się na stronie https://rops.pomorskie.eu/-/poradniki-dla-seniorow

Zdjęcie poglądowe artykułu zamieszczonego na stronie nr.5 "Poradnika dla Seniorów. Zdrowie" dotyczącego usług świadczonych przez Szpital Specjalistyczny w Kościerzynie sp. z o.o.