W Szpitalu Specjalistycznym w Kościerzynie sp. z o.o. trwają zapisy na szczepienia p/ Covid-19 dla dzieci powyżej 5 roku życia.

Szczepienie przeciw COVID-19 w Narodowym Programie Szczepień u osób w wieku 5-11 lat będzie wykonywane przy użyciu szczepionki Comirnaty w dostosowanej do wieku dawce pediatrycznej. Schemat szczepienia jest dwudawkowy przy zachowaniu rekomendowanego odstępu co najmniej 21. dni między dawkami. O kwalifikacji do szczepienia dzieci 5-15 lat decyduje każdorazowo lekarz.

Pierwsze szczepienia odbędą się  20.12.2021r. w Punkcie Szczepień p/Covid-19 ( B ) w Szpitalu Specjalistycznym w Kościerzynie Sp. z o.o. mieszczącym się w Izbie Przyjęć. Skierowanie na szczepienie dzieci z grupy 5-11 lat jest wystawiane automatycznie przez system z chwilą ukończenia przez dziecko 5 r.ż.;

Dziecko na szczepienie można zarejestrować na kilka sposobów:

• poprzez całodobową i bezpłatną infolinię – 989,
  • elektronicznie przez e-Rejestrację dostępną na pacjent.gov.pl,
  • w Punkcie szczepień w Szpitalu Specjalistycznym w Kościerzynie sp. z o.o. pod nr tel. 58 686 00 25 od pon.-pt. 8:00-15:00

Przypominamy, iż w dalszym ciągu obowiązują zalecenia dotyczące stosowania dystansu społecznego, dezynfekcji, wietrzenia pomieszczeń oraz noszenia maseczki.