Zmiany organizacyjne w szpitalu na dzień 15.12.2021r.-zwiększono o 14 liczbę łóżek II poziomu zabezpieczeń.

Szpital Specjalistyczny w Kościerzynie Sp. z o.o. informuje, że zgodnie z decyzjami Wojewody Pomorskiego zwiększona została liczba łóżek II poziomu do 96 w celu zapewnienia pacjentom z podejrzeniem zakażenia i zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2 miejsc hospitaizacji.

Pomorski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia zarekomendował tę decyzję Wojewodzie Pomorskiemu.

Powyższa zmiana wynika z konieczności zabezpieczenia świadczeń na terenie województwa pomorskiego dla pacjentów z podejrzeniem oraz potwierdzonym zakażeniem wirusem SARSCoV-2 na poziomie II w związku z rozwijającą się sytuacją epidemiczną w naszym regionie.

Pozostałe oddziały pracują bez zmian. W dalszym ciągu obowiązuje zakaz odwiedzin pacjentów na wszystkich oddziałach szpitalnych.