Zmiany organizacyjne w szpitalu na dzień 06.12.2021r.-nastąpiło zwiększenie liczby łóżek II poziomu zabezpieczeń.

Szpital Specjalistyczny w Kościerzynie Sp. z o.o. informuje, że zgodnie z decyzjami Wojewody Pomorskiego zwiększona została liczba łóżek II poziomu do 82. Szpital jest zobowiązany do zapewnienia pacjentom z podejrzeniem zakażenia i zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2:

-35 łóżek II poziomu w celu realizacji świadczeń w zakresie Oddziału Chorób Wewnętrznych,

-20 łóżek II poziomu w ramach Oddziału Obserwacyjno-Zakaźnego,

-4 łóżek II poziomu z respiratorem w zakresie Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii,

-23 łóżek II poziomu w zakresie Oddziału Neurologii (decyzja Wojewody Pomorskiego z dnia 03.12.2021r.)

Pomorski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia zarekomendował tę decyzję Wojewodzie Pomorskiemu.

Powyższa zmiana wynika z konieczności zabezpieczenia świadczeń na terenie województwa pomorskiego dla pacjentów z podejrzeniem oraz potwierdzonym zakażeniem wirusem SARSCoV-2 na poziomie II w związku z rozwijającą się sytuacją epidemiczną w naszym regionie.

Pozostałe oddziały pracują bez zmian.

Od dnia 22.11.2021 do odwołania zawieszona pozostaje praca Poradni Reumatologicznej. O wznowieniu pracy poradni poinformujemy w osobnym komunikacie.

Aktualizacja 07.12.2021 godz. 13:21

Przypominamy, iż od dnia 27.10.2021r. na wszystkich Oddziałach Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie sp. z o.o. obowiązuje zakaz odwiedzin pacjentów.