Uśmiechnięta buźka dla rodzin adopcyjnych. Namaluj ją na dłoni i wesprzyj piękną ideę

Szpital Specjalistyczny w Kościerzynie sp. z o.o. włącza się do akcji mającej na celu zwiększenie zainteresowania tematem adopcji, a w ślad za tym poszerzenie świadomości na jej temat wśród osób rozważających możliwość przysposobienia dziecka, a przede wszystkim zwiększenia szans na nowy dom dla dzieci pozbawionych odpowiedniego środowiska rodzinnego.

Światowy Dzień Adopcji, którego symbolem jest „uśmiechnięta dłoń” jest obchodzony od 20 lat. Przesłaniem tego dnia jest popularyzacja adopcji jako tworzenie rodziny dla potrzebujących jej dzieci. To dzień, w którym rodziny świętują bycie razem, wspominają swoje pierwsze spotkania z dziećmi i długą drogę, jaką pokonały, aby stworzyć nową rodzinę. To również okazja do zwiększenia świadomości na temat adopcji, obalenia towarzyszących jej mitów i fałszywych przekonań. Warto zajrzeć na stronę Pomorskiego Ośrodka Adopcyjnego na stronie internetowej ośrodka (https://poa-gdansk.pl/)

Aby ten dzień był bardziej popularny w Polsce, Pomorski Ośrodek Adopcyjny w 2021 r., szeroko propaguje „dłoń z namalowaną uśmiechniętą buźką”. Dzięki temu każdy z nas może wesprzeć akcję i zaangażować się w nią w bardzo prosty sposób.

Na zdjęciu: Zespół Oddziału Chorób Wewnętrznych Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie sp. z o.o.