Oficjalne zakończenie remontu

Ostatnio mieliśmy przyjemność uczestniczyć w symbolicznym otwarciu wyremontowanego oddziału, które zorganizował Zespół Oddziału Urologii i Urologii Onkologicznej. Podczas spotkania Zarząd Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie sp. z o.o. miał możliwość złożenia podziękowań dla całego personelu za zaangażowanie i sprawną organizację pracy, dzięki której prace remontowe nie miały wpływu na realizację świadczeń przez Oddział.

Jednocześnie była to idealna chwila, aby podziękować wszystkim darczyńcom, których wsparcie okazało się nieocenione w zakresie zakończenia prac remontowych i wpłynęło na ostateczny wygląd oddziału. Chcielibyśmy serdecznie podziękować za udzieloną odpowiedz w postaci wielkiego serca skierowanego na potrzeby pacjentów i personelu oddziału. Jesteśmy poruszeni zaangażowaniem dwóch niezwykle zdolnych plastyczek Pani Martyny Szulist z Pracowni Architektury Wnętrz Bueno, oraz Pani Sylwii Kuźmie z Pracowni Desing z Zakopanego, które przekazały recznie malowane obrazy od teraz zdobiące ściany oddziału. W pracach remontowych kolejny raz mogliśmy liczyć na pomoc lokalnych przedsiębiorców. Dziękujemy Panu Stanisławowi Repińskiemu i Firmie Budowlanej Repiński, Zarządowi Filian sp. z o.o. Dzięki darowiźnie Zakładu Porcelany Stołowej Lubiana S.A. możliwa była wymiana stolików nocnych, które zostały wykonane z wysokiej jakości tworzyw dostosowanych do warunków szpitalnych charakteryzujące się nowoczesnym wyglądem.

Głównym celem wprowadzonych zmian było stworzenie komfortowych warunków leczenia i pobytu dla pacjentów oraz poprawa warunków pracy. Prace remontowe obejmowały m.in. prace malarskie, montaż nowych zabezpieczeń ścian czy  wymianę oświetlenia. Dostosowane również zostały ciągi komunikacyjne do potrzeb osób niepełnosprawnych poprzez wyposażenie korytarzy w podświetlane poręcze ułatwiające poruszanie się pacjentów. Odnowione sale chorych wyposażone zostały w nowoczesne łóżka, materace i stoliki nocne i  stwarzając obecnie przyjazne warunki pobytu.

Oddział Urologii i Urologii Onkologicznej posiada ponad dwudziestoletnią historię działalności. Wysokokwalifikowany zespół specjalistów wykonuje operacje różnymi metodami dostosowanymi do potrzeb pacjenta np. tradycyjną, endoskopową, czy laparoskopową. Specjalnością oddziału jest leczenie nowotworów m.in.: nerek, moczowodu, pęcherza moczowego, gruczołu krokowego. Na oddziale również są leczone inne schorzenia, m.in: kamica moczowodowa, łagodny przerost gruczołu krokowego, wady wrodzone układu moczowego. Oddział corocznie przyjmuje ponad 2300 pacjentów.

ua.jpguf.jpguh.jpgug.jpg244434141_396475185370886_3977941046875921551_n.jpgub.jpguc.jpgue.jpg

uk.jpg

Na zdjęciach Oddział Urologii i Urologii Onkologicznej Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie sp. z o.o. październik 2021r.

uk11.jpg

Na zdjęciu tort przygotowany na okazję otwarcia wyremontowanego Oddziału Urologii i Urologii Onkologicznej Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie sp. z o.o.