Diagnostyka ERCP przy wykorzystaniu cholangioskopu.

W dniu dzisiejszym w Pracowni Endoskopii odbyło się szkolenie z udziałem amerykańskiej firmy Boston Scientific – producenta innowacyjnych rozwiązań medycznych, które poprawiają zdrowie pacjentów na całym świecie.

Zespół naszych specjalistów przeszedł szkolenie z ekspertem w zakresie nowoczesnych technik diagnostyki dróg żółciowych. Podczas szkolenia używano Systemu SpyGlass DS, który umożliwił bezpośrednią wizualizację przewodów trzustkowych i żółciowych za pomocą cholangioskopu bez wykorzystania promieniowania rentgenowskiego. Dzięki innowacyjnej nieradiologicznej metodzie diagnostycznej uzyskiwany jest w wysokiej rozdzielczości obraz pozwalający na ocenę podejrzeń łagodnych i złośliwych stanów jak również leczenie trudnych kamieni, zapaleń i zwężeń.

W związku z pełnieniem funkcji wysokospecjalistycznego podmiotu leczniczego, szczególną uwagę zwracamy na to, aby naszym atutem była doświadczona, wysoko wykwalifikowana kadra specjalistów. Zgodnie z przyjętą polityką podnoszenia jakości świadczeń jednym z nierozłącznych jej elementów jest przeprowadzane warsztatów oraz szkoleń naszego personelu zarówno organizowanych w ramach wewnętrznych struktur szpitala jak i przez firmy zewnętrzne.

Szkolenie w Pracowni Endoskopii
Pracownia Endoskopii
1 2 3 4 5
Na zdjęciach: Zespół Pracowni Endoskopii podczas szkolenia z przedstawicielami Boston Scientific