Szpital Specjalistyczny w Kościerzynie sp. z o.o. został nagrodzony złotym medalem za zasługi w walce z pandemią Covid-19.

W dniu 08.09.2021r. odbyła się jubileuszowa Gala Pracodawców – „Przedsiębiorcy Medykom” z udziałem  władz państwowych i samorządowych oraz przedstawicieli nauki, kultury i mediów. Związek Pracodawców Pomorza chcąc szczególnie podkreślić oraz docenić trud i poświęcenie wszystkich pracowników ochrony zdrowia w walce ze skutkami epidemii, postanowili uczynić ich bohaterami jubileuszowej gali, która odbyła się w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej im. Fryderyka Chopina w Gdańsku. Podczas Gali wręczono statuetki i nagrody „Cum Gratia Magna” wykonane przez polskiego artystę, francuskiego pochodzenia Michela Lenglarda.

Ponadto w dowód wdzięczności Szpital Specjalistyczny w Kościerzynie sp. z o.o. został wyróżniony "Złotym Medalem Pracodawców Pomorza" za szczególne zaangażowane w walkę z pandemią.

Galę Pracodawców Pomorza - uświetnił występ Gwiazdy Wieczoru Aleksandry Kurzak wybitnej, światowej sławy solistki operowej zwiazanej z takimi teatrami jak Metropolitan Opera, Covent Garden, Bayerische Staatsoper w Monachium i Operą Wiedeńską. Solistce towarzyszyła Polska Filharmonia Kameralna pod dyrekcją Gościa Specjalnego Wojciecha Rajskiego obchodzącego jubileusz 50- lecia swojej pracy artystycznej! Gośćmi specjalnymi gali byli prezydenci RP Lech Wałęsa i Aleksander Kwaśniewski.

Relację z gali Pracodawców Pomorza znajdą Państwo na stronach: Dziennik Bałtycki ;  Trójmiasto.pl ; Wyborcza.pl .

Na zdjęciu: Złoty Medal Pracodawców Pomorza za zasługi w walce z pandemią Covid-19