Do tej pory z bezpłatnych badań w ramach programu „Profilaktyka 40plus” skorzystało już ponad 100 osób.

W Szpitalu Specjalistycznym w Kościerzynie sp. z o.o. realizowany jest program bezpłatnych badań profilaktycznych dla osób powyżej 40 roku życia w ramach projektu "Profilaktyka 40plus".

Profilaktyka chorób jest bardzo istotną kwestią. Regularnie wykonywane badania mają na celu wykrycie choroby na wczesnym etapie, dzięki czemu mamy możliwość uniknąć długotrwałego, a czasem nieskutecznego leczenia, które jest konsekwencją zbyt późnej diagnozy. Głównym celem programu jest profilaktyka chorób z powodu obniżonej zgłaszalności do lekarzy w 2020 r. w związku z pandemią koronawirusa. 

Aby wykonać bezpłatne badania profilaktyczne w ramach programu "Profilaktyka 40 PLUS"

należy:

  1. wypełnić ankietę na temat własnego stanu zdrowia dostępną na Internetowym Koncie Pacjenta,

lub

  1. odpowiedzieć na pytania ankietowe dzwoniąc na infolinię Domowej Opieki Medycznej pod nr 22 735 39 53 w godz. od 8.00 do 18.00

Na podstawie odpowiedzi udzielonych w tym krótkim formularzu zostanie wygenerowane e-skierowanie, które będzie zawierało stosowne badania. E-skierowanie powinno pojawić się w IKP w ciągu dwóch dni roboczych od momentu wypełnienia ankiety.

  1. zgłosić się osobiście lub zadzwonić pod nr tel 58 686 01 68 (w godz. 8:00-10:00) i zarejestrować się na badania w Zakładzie Diagnostyki Laboratoryjnej w Szpitalu Specjalistycznym w Kościerzynie sp. z o.o. (parter)

Należy pamiętać, że możliwe jest tylko jednorazowe skorzystanie z otrzymanego e-skierowania.

Więcej informacji na temat programu „Profilaktyki 40 plus” znajdą Państwo w artykule dotyczącym "Profilaktyki 40 plus" KLIKNIJ TUTAJ

profilaktyka Show Gallery