Ponad 3,5 tysiąca złotych zebrano podczas zorganizowanego przez stowarzyszenie 4x4 Full Gaz Kaszuby Wrak Race w Kościerzynie .

Motoryzacyjnej imprezie Wrak Race – Ostatni Dech Złomków (26-27.06.2021r.) przyświecał szczytny cel, którym była zbiórka pieniędzy na rzecz Hospicjum Stacjonarnego Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie sp. z o.o. W ramach akcji charytatywnej Organizatorzy zebrali aż 3572 zł. Środki zostały już przekazane i będę wydatkowane według bieżących potrzeb hospicjum pozwalając m.in. na zakup środków czystości, czy sprzętu medycznego.

-Dziękujemy Stowarzyszeniu 4x4 Full Gaz Kaszuby za organizację tak wspaniałej imprezy, która przecież cieszy się ogromnym zainteresowaniem w naszym regionie, a także za to, że jego członkowie zdecydowali się pomóc naszemu hospicjum. Wszystko było zorganizowane naprawdę wzorowo i mam nadzieję, że w przyszłości także będziemy mogli liczyć na taką formę wsparcia. Dziękuję też personelowi hospicjum, który przygotował specjalne stoisko i wspomagał akcję charytatywną na rzecz naszej placówki. Jestem szczególnie dumny z postawy naszej pielęgniarki, która wzięła udział w wyścigach i rywalizowała nie ustępując w niczym bardziej doświadczonym kierowcom. Wykazała się znakomitymi umiejętnościami i hartem ducha. Co najważniejsze, ukończyła wyścig, a kiedy auto odmówiło posłuszeństwa, mogła liczyć na całkowicie bezinteresowne wsparcie postronnych osób, za co również dziękuję. Naprawdę, wraz z całym personelem jesteśmy wzruszeni postawą i ofiarnością naszych mieszkańców – podkreślił Arkadiusz Błaszczyk lekarz kierujący Hospicjum Stacjonarnym w Szpitalu Specjalistycznym w Kościerzynie sp. z o.o.

Podczas dwudniowej imprezy Organizatorzy zapewnili również wiele wrażeń i atrakcji. Poza  ekstremalną rywalizacją na torze i zbiórką pieniędzy dla hospicjum, przygotowano także atrakcje dla małych i dużych m.in. można było skorzystać ze ścianki wspinaczkowej, malowania twarzy, dmuchanych zjeżdżalni, strzelnicy z maskotkami i strefy gastronomicznej. W sobotni wieczór zorganizowano koncert kościerskich wokalistów oraz ognisko ze wspólnym pieczeniem kiełbasek.  Natomiast w niedzielę kontynuowano rywalizację na torze i podsumowano  wyniki a najlepszym wręczono nagrody.

Ogromnie dziękujemy wszystkim osobom za udział w wydarzeniu i okazane wielkie serce dla Hospicjum Stacjonarnego w Kościerzynie.

Wrak Race
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
Na zdjęciach:Fotorelacja z dnia imprezy Wrak Race-Ostatni Dech Złomków w Kościerzynie.