Szpital Specjalistyczny w Kościerzynie Sp. z o.o. otrzymał dotację celową z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego w wysokości 2,34 mln zł na dostosowanie pomieszczeń na potrzeby Zakładu Rehabilitacji w Placówce w Kościerzynie.

Na 32 sesji Sejmiku Województwa Pomorskiego podjęto uchwałę na mocy której dla Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie Sp. z o.o. przekazano 2,34mln zł na dostosowanie pomieszczeń na potrzeby Zakładu Rehabilitacji.  W ramach zadania inwestycyjnego przewidziane jest również doposażenie Zakładu Rehabilitacji w Kościerzynie w nowy sprzęt medyczny. Zaplanowany jest zakup aparatury medycznej, która zastąpi m.in. urządzenia z ponad 20 letnią historią użytkowania. Realizacja inwestycji przyczyni się do zdecydowanego obniżenia kosztów eksploatacyjnych obecnych urządzeń medycznych, poprawy efektywności zakładu oraz podniesienia komfortu użytkowania aparatury medycznej co w sposób bezpośredni przełoży się na jakość świadczenia usług.

Prace remontowo adaptacyjne będą odbywały się w budynku wolnostojącym, nie zakłócając pracy oddziałów szpitala. Części ambulatoryjna Zakładu Rehabilitacji w Kościerzynie zostanie przeniesiona poza budynek główny szpitala, jednak wciąż pozostając w bliskim jego sąsiedztwie. Zostaną zaadoptowane pomieszczenia budynku warsztatowo-magazynowego. W ten sposób dodatkowo zwiększone zostanie bezpieczeństwo epidemiologiczne przez zminimalizowanie potrzeb poruszania się pacjentów ambulatoryjnych po placówce. Adaptacja budynku pozwoli zabezpieczyć obowiązujący reżim sanitarny. Dzięki zwolnieniu pomieszczeń znajdujących się na I piętrze głównego budynku, w dalszym etapie będzie możliwa realizacja zaplanowanej inwestycji związanej z rozbudową Bloku Operacyjnego i utworzeniem Sali hybrydowej finansowanej w ramach  umowy pt. “Utworzenie na bazie Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie ośrodka precyzyjnej diagnostyki i efektywnego leczenia chorób cywilizacyjnych - etap II”.

Rozpoczecie realizacji zadsdania planowane jest jeszcze w tym roku.