Dziś odbyła się konferencja prasowa ws. uruchomienia Punktu Szczepień Powszechnych w AQUA Centrum w Kościerzynie.

Dzięki współpracy Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie Sp. z o.o. z Samorządem Powiatu w Kościerzynie, Gminą Miejską Kościerzyna oraz Zarządem AQUA Centrum w Kościerzynie możliwe było uruchomienie punktu szczepień, w którym będzie można wykonywać do 325 szczepień przeciw COVID-19 dziennie.

Szczegóły dotyczące organizacji i funkcjonowania Punktu Szczepień Powszechnych przedstawiono na konferencji w której uczestniczyli:

Ireneusz Szweda, doradca wojewody pomorskiego,
Agnieszka Kapała-Sokalska, marszałkini województwa pomorskiego,
Aleksandra Łomowska, pełniąca obowiązki dyrektora ds. ekonomiczno-finansowych NFZ,
Alicja Żurawska, starosta kościerski,
Michał Majewski, burmistrz Kościerzyny,
Marzena Mrozek, prezes Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie sp. z o.o.
Michał Kupc, prezes Kaszubskiego Centrum Sportowo Rekreacyjnego sp. z o.o.
Arkadiusz Błaszczyk, koordynator ds. Covid-19 Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie sp. z o.o.

Dokumentacja zdjęciowa z wydarzenie dostępna jest na profilu facebook Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie sp. z o.o. https://www.facebook.com/SzpitalSpecjalistycznywKoscierzynie/photos/pcb.2888519828132042/2888437794806912/