Od dnia 30.05.2021r. uruchomiona zostanie rejestracja telefoniczna do Punktu Szczepień Powszechnych w AQUA Centrum w Kościerzynie.

Od 30.05.2021r. godz 8:00 będzie można rejestrować się na szczepienie przeciwko Covid-19 w Punkcie Szczepień Powszechnych, który rozpocznie swoją działalność 04.05.2021r. Wszystkie osoby posiadające aktywne skierowanie na szczepienie zapraszamy do kontaktu.

Rejestracja telefoniczna pod nr 887 780 424 czynna będzie pon.-pt. 8:00-14:00. 

Wyjątkowo zważywszy na dzień ustawowo wolny od pracy w dniu 03.05.2021r. rejestracja będzie nieczynna. 

Zachęcamy do rejestracji przede wszystkim za pośrednictwem infolini 989 lub strony https://pacjent.erejestracja.ezdrowie.gov.pl.

Do tej pory w naszym szpitalu funkcjonowały dwie lokalizacje w których można było się zaszczepić. Działając na potrzeby mieszkańców w celu przyspieszenia Realizacji Narodowego Programu Szczepień p/Covid-19 powołano nowe Zespoły ds. szczepień. Już we wtorek 04.05.2021r. rozpocznie działalność nowy punkt sczepień przeciw COVID-19. stworzony przez Szpital Specjalistyczny w Kościerzynie Sp. z o.o. przy współpracy ze Starostwem Kościerskim, Gminą Miejską Kościerzyna oraz Kierownictwem AQUA Centrum.

-Zważywszy na strategiczną rolę jaką odgrywa Szpital Specjalistyczny w Kościerzynie Sp. z o.o. w zakresie zapewnienia opieki zdrowotnej i bezpieczeństwa mieszkańców powiatu kościerskiego, otworzenie dodatkowego punktu szczepień było zadaniem priorytetowym. Dzięki współpracy z Władzami Samorządowymi mieliśmy możliwość połączyć siły by wspólnie działać dla dobra mieszkańców całego powiatu- mówi Marzena Mrozek Prezes Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie Sp. z o.o.

Szczepienia będą wykonywane w AQUA Centrum w Kościerzynie mieszczącego się na ul. Hallera 2 . Dziennie  będzie możliwe szczepienie 325 osób, jednakże jest to uzależnione od liczby dostarczonych przez administrację rządową dawek szczepionki.

 

AKTUALIZACJA 4.04.2021. 

Uprzejmie zawiadamiamy, że w związku z brakiem dostaw szczepionek przeciw COVID-19 z Agencji Rezerw Materiałowych, rozpoczęcie działalności Punktu Szczepień Powszechnych mieszczącego się w AQUA Centrum w Kościerzynie planowane jest na 5.05.2021r.
O wszelkich zmianach będziemy informować na bieżąco. Prosimy śledzić naszą stronę www.szpital-koscierzyna.pl Za utrudnienia przepraszamy.