Z bezpłatnej pomocy Psychologicznej w Ośrodku Środowiskowej Opieki Psychologicznej i Psychoterapeutycznej dla Dzieci i Młodzieży w naszych obu placówkach skorzystało już ponad 130 młodych pacjentów.

Z dniem 01.04.2021r. została uruchomiona Poradnia Psychologiczna dla dzieci i młodzieży w ramach Ośrodka Środowiskowej Opieki Psychologicznej i Psychoterapeutycznej dla Dzieci i Młodzieży w placówce w Kościerzynie oraz w Dzierżążnie.

W poradni pacjenci otrzymują pomoc oferowaną przez naszą kadrę psychologów, psychoterapeutów i terapeutów środowiskowych. Na wsparcie mogą liczyć młode osoby zmagające się z problemami natury emocjonalnej lub psychologicznej.

-Stworzone ośrodki nie ograniczają się w swojej działalności do pomocy jednostce lecz oddziałują na cały system rodzinny - mówi Aleksandra Szulman-Wardal, Kierownik Pracowni Psychologicznej w Kościerzynie .

W ośrodku pacjenci otrzymają opiekę wykwalifikowanej kadry psychologów, terapeutów środowiskowych oraz psychoterapeutów w zakresie porad psychologiczno-diagnostycznych, psychoterapii zarówno indywidualnej, grupowej jak i rodzinnej. Ponadto prowadzone są sesje wsparcia psychospołecznego oraz wizyty środowiskowe. W Ośrodku w Kościerzynie aktualnie prowadzone są zapisy do poradni na maj br., natomiast w Ośrodku w Dzierżążnie w dalszym ciągu są wolne terminy na kwiecień.

-O tym jak ważne jest to miejsce świadczy ilość osób które skorzystały z naszej oferty w tak krótkim czasie od uruchomienia działalności Ośrodka. Jeżeli zaobserwujemy niepokojące objawy u naszych dzieci, warto skonsultować je ze specjalistą-dodaje.

Terapia jest finansowana w ramach świadczeń NFZ i można z niej skorzystać bez skierowania.

Wszyscy pacjenci są przyjmowani przy zachowaniu zasad reżimu sanitarnego.

Zapraszamy wszystkie osoby zainteresowane skorzystaniem z oferty do kontaktu z Ośrodkiem:

Placówka Kościerzyna:

Szpital Specjalistyczny w Kościerzynie Sp. z o.o.

Ośrodek Środowiskowej Opieki Psychologicznej i Psychoterapeutycznej dla Dzieci i Młodzieży

ul. Piechowskiego 36

83-400 Kościerzyna

Sekretariat +48 58 686 07 80

Gabinety +48 58 686 07 (81-83)

e-mail pdim [AT] szpital [DOT] koscierzyna [DOT] pl

Placówka Dzierżążno:

Szpital Specjalistyczny w Kościerzynie Sp. z o.o. Placówka w Dzierżążnie

ul. Szpitalna 36

83-332 Dzierżążno

sekretariat +48 58 687 19 31

Gabinety +48 58 687 19 (32-34)

e-mail pdim [DOT] placowka [AT] szpital [DOT] koscierzyna [DOT] pl

Gabinet Poradni Psychologicznej dla dzieci i młodzieży w Placówce w Dzierżążnie
1 2 3 4
Zdjęcia przedstawiają pomieszczenia Poradni Psychologicznej dla dzieci i młodzieży w Placówce w Dzierżążnie.