W piątek mieliśmy przyjemność gościć Wicemarszałkinię Agnieszkę Kapałę-Sokalską.

Podczas spotkania omówione zostały kwestie związane z aktualnym funkcjonowaniem szpitala i jego znaczącą rolą w walce z pandemią Covid-19. Zaprezentowana została praca Zakładu Diagnostyki Laboratoryjnej i Mikrobiologicznej, gdzie wykonywane są badania na obecność wirusa SARS-CoV-2. Ponadto podczas wizytacji odwiedziliśmy punkty szczepień przeciwko Covid-19 Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie Sp. z o.o., w których od początku realizacji Narodowego Programu Szczepień nasz sprawnie działający Zespół ds. szczepień p/Covid-19 podał już ponad 5600 dawek szczepionki.

Wizytacja gospodarza pozwoliła również na przedstawienie postępów w realizowanych przez szpital inwestycjach zaplanowanych na 2021r. Warto dodać, że spośród prac trwających w Szpitalu Specjalistycznym w Kościerzynie Sp. z o.o. Samorząd Województwa Pomorskiego w większości finansuje:
-wymianę 6 wind znajdujących się w budynkach szpitalnych,
-montaż nowoczesnych systemów przeciwpożarowych w tym dźwiękowego systemu ostrzegawczego,
-modernizację szpitala poprzez wymianę 505 sztuk drzwi wewnętrznych.

Za każdym razem spotkania z przedstawicielami Urzędu Marszałkowskiego pozwalają nam na podsumowanie naszych dotychczasowych działań i dodają pozytywnej energii motywując do dalszej realizacji zamierzonych celów.