Od 27.12.2020r. czyli od momentu rozpoczęcia Narodowego Programu Szczepień przeciwko Covid-19 w Szpitalu Specjalistycznym w Kościerzynie zaszczepiono pierwszą dawką ponad 2600 osób.

Ponad 1020 osób zaszczepionych, stanowią pracownicy naszego szpitala. Taka frekwencja jest dla nas powodem do dumy, ponieważ szczepimy się dla Was, dla nas i naszych bliskich. Z każdą nową zaszczepioną osobą jesteśmy bliżej powrotu do normalności sprzed czasów pandemii COVID-19.  Ponadto nasz szpital pełniąc funkcję szpitala węzłowego został wyznaczony jako punkt szczepień dla pracowników sektora ochrony zdrowia, przez co Zespół ds. szczepień p/Covid zaszczepił pierwszą dawką już blisko 830 pracowników z innych podmiotów medycznych.

Za naszym śladem podążają nauczyciele oraz grupy seniorów 70 plus i 80 plus. Do tej pory zaszczepiliśmy pierwszą dawką blisko 600 nauczycieli oraz 165 seniorów. W tym tygodniu w Szpitalu Specjalistycznym w Kościerzynie w dalszym ciągu realizować będziemy szczepienia wg. Narodowego Programu Szczepień. Mamy zamiar zaszczepić pierwszą dawką ponad 700 zgłoszonych nauczycieli i 60 seniorów. W naszym punkcie szczepień w dalszym ciągu będziemy realizować szczepienia osób zgłoszonych w etapie zerowym szczepiąc ich drugą dawką.