Zespół ds. szczepień p/Covid-19 od początku Narodowego Programu Szczepień wykorzystał już blisko 3000 dawek szczepionki.

Dziś rozpoczęliśmy szczepienia nauczycieli, to kolejny etap realizacji Narodowego Programu Szczepień przeciwko Covid-19 w Szpitalu Specjalistycznym w Kościerzynie. Do poniedziałku w naszej placówce zostanie zaszczepionych  300 spośród ponad 800 chętnych nauczycieli. Ponadto nasz szczepiący bezboleśnie personel ma do dyspozycji 30 pierwszych dawek dla seniorów oraz 150 dawek na drugie szczepienia dla pozostałych grup ("zero" i 70plus oraz 80plus). W najbliższym czasie planowane jest również otworzenie drugiego punktu szczepień o czym poinformujemy w osobnym komunikacie.

Przypomnijmy! Chętni do szczepień przeciwko COVID-19 z grupy 70 plus oraz 80 plus w dalszym ciągu mogą rejestrować się w Szpitalu Specjalistycznym w Kościerzynie Sp. z o.o.  za pośrednictwem naszej telefonicznej infolinii 887 780 043 od pon.-pt. od 8:00 do15:00.

Miasto Kościerzyna realizuje wsparcie w transporcie dla seniorów niepełnosprawnych w stopniu znacznym o kodzie R lub N lub z I grupą z w/w schorzeniami, oraz osób które mają obiektywne i niemożliwe do przezwyciężenia we własnym zakresie trudności w samodzielnym dotarciu do najbliższego miejscu zamieszkania punktu szczepień.

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej udziela wszelkich informacji na ten temat pod nr tel. 58/686 48 23 wew. 43, lub 577-082-503 Infolinia czynna od poniedziałku do piątku od godziny 8.00 - 15.00.

Więcej na stronie Miasta Kościerzyna "Wsparcie w dotarciu do punktu szczepień"

Zespół ds. szczepień p.Covid-19
Realizacja Narodowego Programu Szczepień p. Covid-19